Nataša Tapušković, poznata srpska glumica, najpre je postala prepoznatljiva pod prezimenom Šolak, i to zahvaljujući svojoj nezaboravnoj ulozi Danice u filmu Lajanje na zvezde. Njena glumačka karijera imala je uzlaznu putanju, ali je došla ta tačka kada je odlučila da se povuče iz sveta filma, preseli u Italiju i započne novi život.

Tamo je, u Bolonji, brzo savladala jezik i zaposlila se kao bebisiterka, a njeno zadovoljstvo nije bilo zasnovano na prestižu glume. Naprotiv, kako je sama istakla, zarađivala je dobro i putovala, pa je sve to bilo dovoljno da se oseća ispunjeno. Međutim, nakon godinu dana, osetila je nostalgiju za svojom domovinom, porodicom i prijateljima, pa se odlučila da se vrati u Srbiju.

Njena ljubav prema glumi nikada nije nestala, a povratak u industriju bio je prirodan i brz. Nataša je, kako kaže, nikada nije imala strah od toga da bi mogla da se bavi nečim drugim i da preživi, čak i kada glume nema, jer je u Italiji dokazala da može da se snalazi u svim okolnostima. Nije joj bilo problematično da se prilagodi životu bez velike slave i bogatstva, i to joj je dalo dodatnu snagu da uvek ide napred.

Osim profesionalnog života, Nataša ima i privatnu sreću, a to duguje svom skladnom braku sa teniskim trenerom Vukom Tapuškovićem. Zajedno imaju dve ćerke, Dejnu i Đurđu, a njihova ljubavna priča podseća na scenario za romantičan film. Na prvom susretu, Nataša je odmah znala da je Vuk njen “gospodin pravi”. Iako nije bila u žurbi da se zaljubi, njegov karakter – blagost, toplina, plemenitost i energija – bili su dovoljni da ona donese brz zaključak. Ta energija koju je osećala kod njega omogućila joj je da postane bolja verzija sebe, što je bio ključni faktor za njen izbor.

Nakon samo mesec dana, par se verio, a ubrzo su se venčali, čekajući da Nataša završi snimanje filma Život je čudo. Prezime Tapušković je usvojila kako bi svojoj deci omogućila celovitost u porodičnom identitetu, jer je kao dete imala iskustvo mučnih trenutaka kada su je pitali za ime oba roditelja, i to različita. Nataša ne smatra razvod strašnim, ali je najvažnije da, kako kaže, njen brak i njen odnos sa Vukom budu zdrav model za decu, jer ona veruje da je poštovanje, razumevanje i ljubav osnov svake sretne veze.

Njihov odnos je zasnovan na neizmernoj podršci, međusobnom poštovanju i dubokom razumevanju, što je, prema Natašinom mišljenju, ključ uspešnog i dugotrajnog braka.

BONUS TEKST

Zanimljivost koja povezuje prirodu i ljudsku kreativnost odnosi se na fenomen poznat kao bioraznolikost u umjetnosti. Naime, mnogi umjetnici inspiraciju crpe iz bogatstva prirodnog svijeta, ali zanimljivo je kako je i sama bioraznolikost, koja obuhvaća sve vrste biljaka, životinja i mikroorganizama, postala ključni element u stvaranju umjetničkih djela.

Jedan od najsvježijih primjera toga je biološka umjetnost ili „bioart“, umjetnički pravac koji koristi žive organizme ili biološke procese kao medium. Bioart je počeo dobivati na popularnosti krajem 20. stoljeća, a u njegovoj srži leži ideja da umjetnost može biti stvorena uz pomoć genetike, biologije i drugih znanstvenih disciplina. Umjetnici koriste bakterije, alge, gljive, pa čak i ljudske stanice u stvaranju interaktivnih i evolutivnih djela koja se mijenjaju s vremenom. Na primjer, jedan od najpoznatijih radova je „Bakterijska slika“ umjetnika Eduardo Kac, koja je nastala pomoću bakterija koje stvaraju slike pod određenim uvjetima.

Takav pristup ne samo da pomiče granice umjetničkog stvaranja, već izaziva i dublje refleksije o odnosu između ljudi i prirode, etici manipulacije s živim organizmima te ulozi tehnologije u umjetničkoj produkciji. Bioraznolikost postaje most između znanosti, umjetnosti i filozofije, ističući kako priroda sama po sebi može biti najbogatiji izvor inspiracije.