Za uspješnu pripremu ovog recepta potrebni su sljedeći sastojci:

Pomiješajte 200g sitno mljevenog keksa sa 80g otopljenog putera,

350g ananasa,

200g krem ​​sira,

80g šećera u prahu i

300ml slatkog vrhnja.

Način pripreme:

Kako biste pripremili nadjev, započnite električnom miješalicom i tucite krem ​​sir u velikoj zdjeli dok ne dobijete ljepljivu teksturu.

Postupno dodajte šećer u prahu u smjesu, pazeći da se dobro sjedini.

Umiješajte kremastu smjesu u tijesto i nastavite mutiti dok ne dobijete glatku konzistenciju.

Pomoću lopatice u smjesu umiješajte zgnječeni ananas i ostavite sa strane.

U posebnoj posudi za miješanje dobro pomiješajte zdrobljene krekere, granulirani šećer i otopljeni maslac. Čvrsto pritisnite kako biste čvrsto utisnuli dobivenu smjesu u posudu za pečenje 9×9. Pomoću lopatice ravnomjerno rasporedite nadjev na koru, osiguravajući besprijekornu teksturu. Po vrhu pospite obilnu količinu naribanog kokosa i ananasa narezanog na kockice. Pustite desert da se ohladi u hladnjaku minimalno 6 sati, odnosno dok se ne stvrdne.

BONUS TEKST:

Slijedeći ove korisne savjete, možete osigurati zaštitu mošusa tijekom zimskih mjeseci, omogućujući vašoj terasi da bude ukrašena njihovom cvjetnom ljepotom jednom kada ljeto stigne. Došao je optimalni trenutak da se Muscadine grožđe pažljivo sačuva za vrijeme mirovanja. S dolaskom jeseni temperature počinju padati, osobito u noćnim i jutarnjim satima.

Kao rezultat toga, postaje imperativ premjestiti cvijeće u zatvoren prostor prije početnog mraza. Koja je idealna temperatura za njihov zimski boravak? Osim toga, koliko često im trebam dati vodu? Cvijeće neće uspijevati na temperaturama ispod 15 Celzijevih stupnjeva. Na temperaturama od 10 do 15 stupnjeva, muskrat prelazi u stanje mirovanja.

Iako posjeduju sposobnost izdržati dulje vrijeme, još nisu dosegli točku procvata u tu određenu fazu. Manje je poznata činjenica da mošusni jeleni ne samo da zaustavljaju svoj rast tijekom niskih temperatura, već se i prestaju razvijati kada živa poraste iznad 30 stupnjeva.

Unatoč stalnom cvjetanju i ugodnim toplim jesenskim noćima, važno je da se ne prevarite. Muškatno grožđe nastavlja cvjetati, osobito tijekom rujanskih večeri. No, bez obzira na temperaturu, ovaj mjesec predstavlja izvrsnu priliku za skladištenje obilnih količina muškatnog grožđa. Ključno je ukloniti sve cvjetove do kraja rujna. Ključno je osigurati i suhoću i svježinu.

To biljkama omogućuje uštedu energije nakon ljetne sezone uređenja okoliša. Tijekom zimske sezone većina lišća će prirodno pasti s biljke muskadine. Kako biste učinkovito uklonili preostalo lišće, preporuča se da to učinite ručno umjesto rezanja. Primjenom ove metode zaostaju samo tanke grane. Kako biste biljku pripremili za zimske mjesece, preporučljivo je podrezati stabljike na otprilike 20 cm duljine prije dolaska prvog mraza, obično početkom studenog.

Osim toga, važno je ukloniti sve uvele ili oštećene listove s biljke. Nakon što je proces čišćenja završen, muskadinu treba premjestiti u prostoriju s temperaturom od 8 do 10 stupnjeva Celzijusa. Izbor prostorija je fleksibilan i može uključivati ​​opcije kao što su skladište, podrum, smočnica ili neiskorišteni zimski staklenik. Pobrinite se da ostane jaka i da ne posustaje.

Strahoviti scenarij za one koji obožavaju cvijeće je uvenuće muškata tijekom zime. Ovaj nesretni događaj može se dogoditi kada je okolina cvijeća topla i lišena svjetla, što ga čini neprikladnim za zimske uvjete. Prema Agroklubu, u takvom okruženju pupoljci mošusa koji izbijaju slabi su i nemaju dubinu. Ovi pupoljci crpe vitalnost iz biljke, a čak i ako biljka uspije izdržati do sljedeće sezone, ona će biti osjetno smanjena.

Vjerojatnost da se biljka pomladi i ponovno procvjeta tijekom ljeta postaje prilično mala. Budite vrlo oprezni u osiguravanju vode i hrane. Tijekom zimske sezone, preporučljivo je osigurati povremeno zalijevanje mošusnih cvjetova. Dovoljno ih je zalijevati jednom u dva tjedna ili jednom mjesečno. Međutim, važno je suzdržati se od gnojidbe do ožujka jer im je potrebno razdoblje odmora i hibernacije.

Nazena savjetuje da je u proljeće stabla muškata potrebno još jednom orezati. Visinu biljke treba smanjiti za otprilike 20%, a potom je potrebno temeljito zaliti. Nakon toga, stabla treba presaditi u svježu zemlju nakon dva do tri tjedna. Tijekom procesa presađivanja važno je postupno povećavati učestalost zalijevanja, a također i uvođenje oplodnja.