Kako biste osigurali da vaš krumpir zadrži svoju teksturu, konzistenciju i okus tijekom duljeg razdoblja, pridržavajte se navedenih smjernica. Kako vrijeme bude prolazilo, pohranjeni krumpir neizbježno će niknuti i doživjeti pad svoje vizualne privlačnosti i okusa. Hlađenje krumpira nije potrebno iz praktičnih razloga.
- Ipak, produljena izloženost nepovoljnim uvjetima može dovesti do njihovog propadanja i osjetljivosti na bolesti. Neadekvatno skladištenje krumpira može pospješiti rast bakterija na usjevu. Pojava izraslina na krumpiru služi kao definitivan znak da temperature skladištenja premašuju preporučene pragove i da ukupni uvjeti ne zadovoljavaju potrebne standarde. Korištenjem ove revolucionarne tehnologije, Apple je uspješno spriječio nicanje krumpira u trajanju od približno 8 tjedana.
Kako biste sačuvali svježinu krumpira, preporuča se suzdržati se od skladištenja u plastičnim vrećicama ili posudama. Znanstvenici su otkrili izvanrednu sposobnost biljke gavez da ublaži bolove u leđima. Ova biljka, koja se obično nalazi na vodenim livadama, poljima i jarcima, ima potencijal uvelike poboljšati dobrobit bezbrojnih pojedinaca koji pate od ove bolesti.
- Kako bi istražili njegovu učinkovitost, tim istraživača proveo je opsežnu studiju koja je uključivala 120 sudionika koji su osjećali nelagodu u gornjem i donjem dijelu leđa. Zadivljujući splet događaja odigrao se kada je izvanredan melem, obogaćen ekstraktima dobivenim iz biljke nalik bijeloj rotkvi, u samo pet dana testiranja učinkovito eliminirao spomenute bolesti.
Tijekom trajanja eksperimenta sudionici su bili podijeljeni u dvije različite skupine. Prva grupa marljivo je mazala leđa mašću od gaveza tri puta dnevno, dok je druga grupa primala placebo mast. Nije bilo otkrivanja podataka o sastavu masti niti jednoj specifičnoj kohorti. Iznenađujuće, sudionici koji su primili placebo mast doživjeli su značajno smanjenje intenziteta boli, sa smanjenjem do 39%.
- Ovaj se rezultat može pripisati psihološkoj želji za olakšanjem i općim poboljšanjem dobrobiti. Nasuprot tome, pojedinci koji su nanosili melem od gaveza na područja s nelagodom izvijestili su o značajnom ublažavanju boli, s impresivnih 95% koje su osjetile olakšanje. Brzina kojom se očituju prednosti gaveza doista je nevjerojatna, jer se vidljivo olakšanje može osjetiti već nakon sat vremena nakon primjene.
Skupina stručnjaka s cijenjenog njemačkog sportskog sveučilišta u Bonnu predvodila je ovo istraživanje, koje je kasnije objavljeno u visoko cijenjenom British Journal of Sports Medicine. Rezultati njihovih istraživanja nedvosmisleno pokazuju iznimnu dobrobit ekstrakta dobivenog iz korijena biljke gaveza, potvrđujući njegovu učinkovitost kao znanstveno potvrđenog pristupa ublažavanju akutne boli.
BONUS TEKST
Podržavajući naše zdravlje i jačajući našu obranu od infekcija, limfni sustav ima ključnu funkciju. U tom smislu, određene biljke su pokazale izuzetnu učinkovitost u pomaganju ovog sustava. Limfni sustav sadrži prozirnu tekućinu zvanu limfa, koja cirkulira cijelim tijelom.
Limfa nastaje kada se krvna plazma filtrira kroz stijenke kapilara u tkivima. Sastoji se od elektrolita, proteina, masti, bijelih krvnih stanica (limfocita) i drugih filtriranih tvari iz plazme. Ključne funkcije ovog sustava uključuju olakšavanje transporta hranjivih tvari, posebno masti i masnih kiselina, iz crijeva u krvotok, uklanjanje viška tekućine iz tkiva i igranje vitalne uloge u imunološkoj obrani tijela.
Oticanje, osobito ruku ili stopala, čest je problem koji može nastati zbog nakupljanja limfe ili povećanih limfnih čvorova, često uzrokovanih infekcijama, upalama ili čak malignim stanjima, što rezultira bolovima i oticanjem. Biljke koje potpomažu imunološki sustav također igraju ključnu ulogu u održavanju funkcionalnosti limfnog sustava.
Prije upotrebe bilo koje biljke u medicinske svrhe, ne zaboravite se posavjetovati sa svojim željenim liječnikom. Korijen biljke maslačka pomaže u radu jetre i potiče proces detoksikacije, povećavajući učinkovitost limfnog sustava. Aktivacija limfnog sustava i poboljšanje cjelokupnog zdravlja i imuniteta su među dobrobitima koje se pripisuju konzumaciji korijena čička.
Echinacea je poznata po svojoj sposobnosti jačanja imunološkog sustava i poticanja limfne drenaže. Crvena djetelina se često koristi kao pomoć u održavanju limfnog sustava i pomoći u procesu detoksikacije.
Lazarkinja je poznata po svojoj jedinstvenoj sposobnosti da pospješuje protok limfe i ublažava začepljenost limfnih čvorova. Učinak zagrijavanja đumbira može poboljšati cirkulaciju i potencijalno pomoći u poboljšanju limfne drenaže. Smanjenjem upale, protuupalna svojstva kurkume potiču limfnu drenažu.