Danas vam donosimo jednu jako zanimljivu priču iz Bosne , detaljnije u nastavku teksta.Behara Osmanović iz Gradačca ispričala je jednu od najneobičnijih i najzanimljivijih priča o svom rođenju, koja je, prema njenim rečima, jedinstvena i jedinstveno zabeležena kao fenomen u svetu.

Ova neobična priča otkriva događaj koji je zbunio mnoge i izazvao veliko iznenađenje, jer je uključivao dva porodilišta, razmak od 27 dana, ali i činjenicu da su dva deteta – brat i sestra, rođena u sasvim nesvakidašnjim okolnostima.

  • Behara nije rođena kao tipični slučaj blizanaca. Iako je imala brata blizanca, njih dvoje nisu delili istovetan datum rođenja, niti su rođeni u istom trenutku, što je izuzetno retko. Ono što ovu priču čini još neobičnijom jeste činjenica da je Behara rođena u šumi, dok je njena majka, koja je već imala šestoro dece, bila u devetom mesecu trudnoće i radila na njivi. Prema Beharinom pričanju, majka je u tom periodu bila sa strinom u polju, kada je osetila da nešto nije u redu. Krenule su ka kući, ali na putu, samo kilometar od svoje kuće, trudnica je neočekivano počela da rađa, i to baš u šumi.

Zamislite situaciju – žena, koja se već pripremala da uskoro postane majka po sedmi put, iznenada rađa u šumi. Kako je Behara ispričala, dok je majka bila još uvek u šoku zbog svoje iznenadne i neočekivane situacije, žene iz sela počele su dolaziti da vide novorođenče, dok je ona bila ubeđena da još jedno dete čeka u svom stomaku. Iako su je svi savetovali da ode kod lekara, ona nije želela i insistirala je da dete rodi sama, bez medicinske pomoći, smatrajući da je sve u redu.

No, neobična priča se ne završava sa Beharinim rođenjem. Tačno 27 dana kasnije, dok je radila u svom vrtu, njena majka je iznova, ovog puta potpuno prirodno, rodila njenog brata blizanca. Ono što je posebno u ovom slučaju je to što su oba deteta rođena sa razmakom od skoro mesec dana, što je medicinski gledano potpuno neobičan, gotovo nemoguć događaj. Iako su oboje bili živi i zdravi, lekari su morali temeljno da istraže uzrok ovog fenomena i, prema pričama iz porodice, slučaj je bio predmet medicinskih ispitivanja.

  • Kada je sve završeno, sanitet je prevezao oboje u bolnicu, a interesantno je da su njih dvoje upisani sa istim datumom rođenja – onim koji je vezan za Behara, budući da je ona bila prva rođena. Iako su se rodili pod vrlo neobičnim okolnostima, Behara ističe da, uprkos tome što su njih dvoje bili blizanci, nisu imali mnogo sličnosti. Čak ni fizički nisu ličili jedno na drugo, a nisu se, kako kaže, ni toliko povezivali, što je još jedna neobičnost u ovoj priči.

Na kraju, Behara zaključuje da je slučaj njenog rođenja i rođenja njenog brata blizanca potpuno jedinstven, iako se verovatno za mnoge ostaje misterija kako je moguće da je jedan par blizanaca rođen sa tako velikim vremenskim razmakom. Ovaj događaj je nešto što sigurno nećemo često čuti u svetu, i upravo zbog toga Behara smatra da je njihov slučaj poseban i zaslužuje da bude zapamćen kao fenomen.