Nostalgija za prošlošću uobičajen je osjećaj među pojedincima koji žive u bivšoj Jugoslaviji, koji se rado prisjećaju običaja, kuhinje, odijevanja, kina, melodija i modnih hirova koji su karakterizirali to razdoblje. U novije vrijeme korisnici na društvenim mrežama iskoristili su priliku da se osvrnu na iskustva s ljetovanja u bivšoj Jugoslaviji, otkrivajući velike razlike u odnosu na sadašnjost.

 

  • Međutim, označavaju li ove razlike poboljšanje ili pad subjektivna je odluka koju povjeravamo vašem prosuđivanju. Na Facebook stranici Nostalgija nedavno je podijeljena fotografija snimljena na jednoj hrvatskoj plaži 1980-ih. Ova zadivljujuća slika prikazuje vrijeme kada su pojedinci odisali bezbrižnim i neopterećenim ponašanjem. Na slici je vidljivo da nema ležaljki, a mnogi posjetitelji plaže nemaju čak ni ručnike.

U eri prije isticanja interneta, ljudi su bili uključeni u istinsku ljudsku vezu, njegujući okruženje harmonije lišeno stresa ili potrebe da se natječu za prvoklasnu nekretninu na plaži ili plaćaju pristup plaži. Slika je prikupila gotovo 1000 lajkova i dobila mnoštvo komentara koji izražavaju sličan osjećaj. Promatrači su primijetili opći osjećaj mira i naglasili da plaže nisu samo sredstvo zarade.

  • Istaknuto je da svi pojedinci imaju jednak pristup plažama, a nezamisliv je koncept iskorištavanja turista previsokim naknadama za ležaljke. Bilo je dovoljno prostora za smještaj svakog pojedinca. Komentar jednog korisnika glasio je: “Izranjajući iz oceana, zavalite se na pješčanu obalu, još uvijek vlažnu. Zapanjujuće, izdržite.

” Još jedan korisnik se javio, podijelivši: “Bez ležaljki i suncobrana, tako sam proveo ljeto, i bilo je zaista prekrasno. Nije nedostajalo primjedbi: “Nedostatak ručnika, ležaljki, krema za sunčanje s visokim zaštitnim faktorom i suncobrana.” Sve četiri osobe okupile su se na kompaktnom madracu, ne osjećajući niti nelagodu niti ograničenost.

  • Zaokupljeni razgovorom, smijehom i druženjem, njihova pažnja bila je usmjerena isključivo jedno na drugo. Osjećali su se zadovoljni i cijenili prošlo doba, vrijeme koje je bilo suosjećajnije i obilnije, gotovo nalik na slikovitu razglednicu. Korisnik je jezgrovito dočarao bit rekavši: „Nepostojanje ležaljki i suncobrana omogućilo je fokus na značaj mora, dok je sunce pružalo čisti užitak.

Postoji konsenzus među mnogim pojedincima da su unatoč tome što nisu imali obilje imetka, pronašli zadovoljstvo. “Naše iskustvo je bilo ugodno, vrijeme mira i normale koje možda više nikada nećemo sresti. Iako možda nije bilo dovoljno, ipak smo bili zadovoljni”, rekao je jedan korisnik. Još jedan korisnik se javio, rekavši: “Okruženje je bilo inkluzivno, uslužno za sve pojedince bez obzira na njihova financijska sredstva, i lišeno komercijaliziranih sadržaja kao što su ležaljke ili suncobrani.

BONUS TEKST

Korištenje čaja za čišćenje bubrega pomaže u procesu detoksikacije, smanjuje vjerojatnost pojave pijeska i bubrežnih kamenaca te upala, a pritom jača funkcionalnost mokraćnog sustava. Osim toga, ima potencijal regulirati krvni tlak, povećati razinu energije i optimizirati probavu. Primjena čaja za čišćenje bubrega može biti od koristi kod različitih oblika upala, a služi i kao preventiva.

Važno: Prije korištenja bilo koje biljke u medicinske svrhe, neophodno je potražiti savjet odabranog zdravstvenog radnika. Koji je postupak za stvaranje čajne mješavine? Popis stavki koje su potrebne: Količina od 15 grama preslice, znanstveno poznate kao Equisetum arvense. Kopriva, znanstveno poznata kao Urtica dioica, ima 15 grama. Triscot, znanstveno poznat kao Polygonum aviculare, ima količinu od 8 grama.

Gospina trava, znanstveno poznata kao Hypericum perforatum, obično se konzumira u dozi od 6 g. Poznato je da kopriva ima svojstva čišćenja posebno usmjerena na bubrege, što je čini dragocjenom biljkom u promicanju zdravlja bubrega. priprema: Pomiješajte jedan prstohvat dobivene smjese sa 125 ml vruće vode i ostavite da stoji 10 minuta. Nakon toga smjesu procijedite kroz cjedilo u posebnu posudu.

Uzmite talog dobiven prešanjem i prelijte ga sa 250 ml vruće vode, pa kuhajte na laganoj vatri 10 minuta. Skuhani čaj procijedite i na kraju oba čaja pomiješajte. Začinsko bilje se prelijeva kipućom vodom kako bi se izdvojile četiri ključne komponente, dok je kuhanjem potrebno osloboditi peti element, silicijevu kiselinu.

Primjena: U razdoblju od tri tjedna čaj se pije mlak ili ohlađen, isključivo ujutro natašte, prije ručka i navečer prije spavanja. Savjetuje se konzumiranje jedne trećine pripremljene količine u svakom od ovih intervala. Također, tijekom uzimanja čaja važno je pridržavati se prehrambenih smjernica liječnika. Priprema čaja može se provoditi tri do četiri puta godišnje, s razmacima od najmanje dva tjedna.