Proučite sliku i odredite prema kojoj od tri djevojke gospodin u njihovoj prisutnosti gaji osjećaje, a istovremeno procijenite svoju sposobnost točnog tumačenja neverbalnih znakova. Prema knjizi Govor tijela Alana Peasea, postoje brojni pokazatelji koji razotkrivaju prikrivenu privlačnost muškarca prema ženi.

 

Prepoznavanje znakova interesa, kao što su proširene zjenice ili ruke na struku, relativno je jednostavno u interakcijama licem u lice; međutim, razaznati interes jedne djevojke u grupi može se pokazati većim izazovom. Da bi se dešifrirala enigma, potrebno je ispitati neverbalne znakove koji se prenose govorom tijela mladića i smjerom u kojem pokazuju prsti u cipelama.

Kao što Alan Piz sugerira, pozicioniranje ovog određenog dijela tijela, bilo da se radi o stopalu ili cipeli, obično označava ženu koja je upravo u tom slučaju privukla njegovu najveću pozornost. Kako prenosi Telegraf, istraživanje je pokazalo da kada muškarac privuče ženu, on instinktivno postavi svoje tijelo prema njoj ili ispruži nogu u njenom pravcu.

 

Djevojka označena kao broj tri na slici je ona o kojoj se govori u ovom slučaju. Isprike su rijetkost za ova tri horoskopska znaka. 2 Postoji uobičajeni predmet koji se koristi za eliminiranje muha, ali nosi razne zabavne nazive, ovisno o tome koga pitate. 3 Regija svjedoči alarmantnom porastu populacije ovih opasnih stvorenja, čiji ubodi mogu biti kobni. Obično se nalaze na drveću i dimnjacima i predstavljaju značajnu prijetnju.

BONUS TEKST

Visoki krvni tlak je dobro utvrđena posljedica vođenja sjedilačkog, neaktivnog načina života. Suprotno tome, redovito bavljenje tjelesnom aktivnošću jača srce, omogućujući mu učinkovitu cirkulaciju krvi. Posljedično, krvni tlak se smanjuje. Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije, visoki krvni tlak karakterizira sistolički tlak veći od 140 mmHg i dijastolički tlak veći od 90 mmHg, a optimalna vrijednost je 120/80 mmHg.

Precizan utjecaj tjelesne aktivnosti na krvni tlak nije moguće utvrditi, ali je dobro utvrđeno da može dovesti do sniženja i gornjeg i donjeg tlaka. Istraživanja pokazuju da možete očekivati ​​smanjenje od približno 4-12 mm Hg dijastoličkog tlaka i 3-6 mm Hg sistoličkog tlaka. Osim za regulaciju tjelesne težine, redovita tjelesna aktivnost ključna je za regulaciju krvnog tlaka.

Za osobe s prekomjernom težinom, gubitak samo 2,3 kilograma može imati pozitivan učinak na hipertenziju. Početni učinci vježbanja mogu se osjetiti u roku od jednog do tri mjeseca, a dobrobiti traju sve dok osoba ostaje predana svojoj fitness rutini. Kolika je količina tjelesne aktivnosti potrebna? Preporučena količina aerobne vježbe je ili 150 minuta umjerenog intenziteta ili 75 minuta snažnog intenziteta tjedno, ili kombinacija oba. Idealno je ciljati na najmanje 30 minuta aerobne aktivnosti većinu dana u tjednu.

Ako niste navikli na redovitu tjelovježbu, preporučljivo je postupno doći do tog cilja. Učinkovita alternativa je podijeliti svoj aerobni trening u tri 10-minutne sesije, što će donijeti iste prednosti kao i jedno 30-minutno vježbanje. Preporučuje se bavljenje aerobnom aktivnošću najmanje 30 minuta svaki dan. Svaki oblik tjelesne aktivnosti koji ubrzava otkucaje srca i disanje kvalificira se kao aerobna vježba. Neki primjeri takvih aktivnosti uključuju:

Igre poput košarke i tenisa popularne su u svijetu sporta. Biciklizam Uspinjući se stubištem Ples Bavljenje vrtlarskim aktivnostima poput košnje trave i grabljanja lišća Trčanje Plivanje Hodanje Optimalan pristup za promicanje zdravlja srca uključuje i aerobne vježbe i treninge snage. Kako bi se suprotstavili negativnim učincima dugotrajnog sjedenja, preporuča se uključiti 5-10 minuta pauze svaki sat za istezanje i kretanje.

Važno je napomenuti da je sjedilački način života povezan s raznim kroničnim zdravstvenim problemima, poput hipertenzije. Prije bavljenja bilo kakvom tjelesnom aktivnošću, savjetuje se potražiti savjet od svog liječnika. Prije nego što započnete s programom vježbanja, preporučljivo je potražiti liječnički savjet, osobito u situacijama kada:

Ako imate kronična zdravstvena stanja poput dijabetesa, bolesti srca (uključujući visoki krvni tlak) ili bolesti pluća, visok kolesterol, povijest srčanog udara, obiteljsku povijest ranih srčanih problema, bol ili nelagodu u prsima, čeljusti, vratu ili ruci tijekom tjelesne aktivnosti, vrtoglavica tijekom tjelesne aktivnosti, pušenje ili nedavni prestanak pušenja, prekomjerna tjelesna težina ili pretilost, neizvjesnost o vašem zdravstvenom stanju, nedostatak redovite tjelovježbe i želja za provjerom otkucaja srca, važno je uzeti u obzir ove čimbenike.

Kako bi se smanjila vjerojatnost zadobivanja ozljeda tijekom bavljenja tjelesnom aktivnošću, preporučljivo je započeti laganim tempom. Ključno je ne zanemariti važnost zagrijavanja prije vježbanja i hlađenja nakon vježbanja. Nadalje, preporučuje se postupno povećavanje razine intenziteta u vašem režimu treninga. Kako biste pratili otkucaje srca dok se bavite tjelesnom aktivnošću:

Napravite kratku stanku i postavite kažiprst i srednji prst na stranu dušnika kako biste locirali puls. Alternativno, stavite iste te prste na unutarnji dio zapešća i locirajte puls. Nastavite mjeriti svoj puls u trajanju od 15 sekundi. Da biste izračunali broj otkucaja srca u minuti, jednostavno pomnožite dobiveni broj s četiri.

Na primjer, ako napravite pauzu od vježbanja i izbrojite 37 otkucaja u intervalu od 15 sekundi, množenjem 37 s četiri dobit ćete broj otkucaja srca od 148 otkucaja u minuti. Preporučljivo je posavjetovati se sa svojim liječnikom kako biste odredili idealan broj otkucaja srca i za vježbanje i za odmor.