Oticanje zglobova, debljanje i pretjerana pospanost među različitim su simptomima koji ukazuju na prisutnost nakupljene vode u tijelu. Osjećate li naglo povećanje tjelesne težine? Osjećate li se letargično i napuhano? Jeste li primijetili oticanje zglobova i prstiju, iako niste promijenili svoje prehrambene navike ili smanjili razinu tjelesne aktivnosti?

  • Ubrzan ritam suvremenog života i nepravilna i nepravilna prehrana mogu pridonijeti zadržavanju prekomjerne količine vode u tijelu. Simptomi poput otečenih zglobova, debljanja i osjećaja pospanosti ukazuju na ovaj problem. Ako se pitate kako ukloniti vodu iz stopala, važno je prepoznati da konzumacija teške, začinjene, masne i suhe hrane može dovesti do zdravstvenih problema koji posebno utječu na određene dijelove tijela.

Pretjerano zadržavanje vode u nogama jedan je od takvih problema, a nedostatak redovite tjelesne aktivnosti dodatno pogoršava ovaj problem. Mnoge ljude zanima kako ukloniti vodu iz stopala, a na to pitanje postoje različiti odgovori. Za ublažavanje zadržavanja vode u nogama može biti učinkovito uzimanje različitih vrsta čaja, poput zelenog čaja, čaja od peršina i čaja od maslačka.

  • No, svakodnevna tjelesna aktivnost u trajanju od najmanje 30 minuta također je vrlo korisna. Osim toga, održavanje dobro uravnotežene prehrane igra ključnu ulogu u uklanjanju viška vode. To podrazumijeva smanjenje konzumacije nezdravih masnoća koje se nalaze u teško prerađenoj hrani. Postoji li način uklanjanja vode iz želuca? Da, postoji prirodna metoda za izbacivanje vode iz želuca.

Najučinkovitiji pristup uključuje unos određenih čajeva, održavanje uravnotežene prehrane i bavljenje tjelesnim aktivnostima. Poznato je da su ove strategije vrlo učinkovite u uklanjanju viška vode iz želuca. Za učinkovito smanjenje zadržavanja vode u želucu preporuča se redovita tjelesna aktivnost, izbacivanje prerađene hrane iz prehrane, konzumiranje hrane bogate kalijem i magnezijem, ograničavanje unosa ugljikohidrata i osiguravanje dovoljnog unosa tekućine.

  • Izbacivanje tekućine može biti olakšano prisutnošću magnezija, elektrolita koji ima ključnu ulogu u održavanju ravnoteže tekućine u tijelu. Kako bismo osigurali adekvatan unos ovog esencijalnog minerala, možemo se okrenuti raznim hranjivim namirnicama poput zelenog lisnatog povrća, avokada, badema i graha. Ovi su izvori poznati po visokom sadržaju magnezija i mogu pridonijeti općem blagostanju.

Za snižavanje razine natrija i povećanje razine kalija, najučinkovitiji pristup je putem prehrane. Odlučite se za voće i povrće bogato kalijem kao što su kupus, kelj, zelena salata, špinat, peršin, kao i voće poput banana, marelica, naranči i šljiva.

  • Osim toga, preporučljivo je smanjiti udio soli u pripremi hrane jer jako slana hrana ima tendenciju zadržavanja vode u tijelu. Kako biste pospješili izbacivanje vode iz tijela, možete se odlučiti za prirodne diuretike poput kave. Uz navedene prehrambene opcije, preporučamo da u svoju rutinu uvrstite sljedeće prirodne čajeve: čaj od maslačka, čaj Rastavič te crni i zeleni čaj.

BONUS TEKST

Oticanje nogu je česta pojava, a može biti uzrokovano nakupljanjem tekućine ili upalom u ozlijeđenom tkivu ili zglobovima. Otok može zahvatiti različita područja nogu, uključujući stopala, gležnjeve, listove i bedra. Oticanje nogu može se pripisati raznim čimbenicima. Obično je to rezultat lako prepoznatljivih i neopasnih stanja, kao što su manje ozljede, uganuća ili produljena razdoblja stajanja ili sjedenja.

Međutim, postoje slučajevi u kojima oticanje nogu može ukazivati ​​na ozbiljniji temeljni problem, poput bolesti srca ili prisutnost krvnog ugruška. Ako pojedinci osjete neobjašnjivo oticanje ili bol u nogama, poteškoće s disanjem ili bol u prsima, ključno je da odmah potraže hitnu medicinsku pomoć jer ti simptomi potencijalno mogu ukazivati ​​na krvni ugrušak u plućima ili srčanu bolest.

Pojava oticanja nogu pripisuje se sljedećim čimbenicima: Kada tkiva ili krvne žile u nogama zadržavaju prekomjernu količinu tekućine, to je poznato kao zadržavanje tekućine. To se može dogoditi kao posljedica dugotrajnog sjedenja ili stajanja, a može također ukazivati ​​na temeljni medicinski problem, nedostatak tjelesne aktivnosti ili prekomjernu težinu.

Upala je posljedica iritacije i otekline u tkivima nogu. Ovaj prirodni odgovor može nastati zbog slomljenih kostiju ili istegnuća tetiva i ligamenata. Međutim, to također može ukazivati ​​na prisutnost ozbiljnijeg upalnog stanja, poput artritisa.