Jučer je u Beogradu odigran 173. večiti fudbalski derbi, što je privuklo ogromnu pažnju javnosti. Kritičari su primijetili da selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi, nije bio prisutan na ovoj utakmici.

  • Međutim, Piksi se oglasio na svom Instagram profilu, ističući da postoji nešto važnije od fudbala – a to je porodica. U ovom periodu, porodica Stojković ima mnogo razloga za slavlje i radost, pa su se jučer okupili kako bi proslavili dolazak novog člana porodice.

Naime, ćerka našeg selektora, Anja Valente i njen suprug Hugo postali su ponosni roditelji dječaka, čime je Piksi postao djed po peti put. Piksi je podijelio dirljivu fotografiju sa unukom u naručju na svom Instagram profilu.

  • Anja, nasljednica Dragana Stojkovića Piksija, rodila je sina nakon što je već imala tri djevojčice. Udala se 2018. godine za italijanskog automobilistu Huga Valentea, a njihovo vjenčanje obilježeno je čak tri puta. Prvo su imali crkveno vjenčanje u Sabornoj crkvi u Beogradu, a zatim su proslavili sa mnogobrojnim zvanicama u popularnom prestoničkom restoranu.

Anja sa svojim suprugom i djecom živi u Francuskoj u luksuznoj vili, a često dijeli fotografije iz svog porodičnog doma na Instagramu. Piksi je ranije izjavio da se ne miješa u izbor svojih ćerki, te je uvijek govorio najbolje o Hugu Valenteu, suprugu Anje.

Podsjetimo, Piksijeva i Snežanina djeca, Anja i Andrea, bile su trudne istovremeno 2021. godine. Dok je Anja čekala treće dijete, njena sestra je postala majka po prvi put i rodila je djevojčicu Sijenu.

BONUS TEKST

Beli slez, čije latinsko ime Althaea officinalis ukazuje na njegovu lekovitost (althos na grčkom znači “leciti”, a officinalis je latinski pridev koji označava biljku namenjenu medicinskoj upotrebi), spada među veoma korisne biljke u herbalnoj medicini.

Prema biblijskim zapisima, koren belog sleza korišćen je kao hrana tokom gladnih godina u Aziji, što govori o njegovoj važnosti u prehrani u teškim vremenima. Neki kasniji zapisi svedoče o lekovitim svojstvima belog sleza, otkrivenim pre najmanje 2500 godina.

Do sedamdesetih godina prošlog veka, beli slez je bio veoma popularan za lečenje kašlja, posebno kod dece, zbog svoje blagotvorne i bezbedne prirode. Danas se sve češće koristi kao dodatak čajnim mešavinama radi postizanja bolje efikasnosti.

Koren belog sleza podstiče lučenje sluzi, čime umiruje kašalj, naročito suvi kašalj. Čaj od belog sleza koristi se kod prehlade, bronhitisa, astme, upale pluća, pa čak i tuberkuloze. Takođe, preporučuje se za umirivanje upala sluznice usta, jednjaka, želuca ili debelog creva.

Spolja, beli slez se koristi kao pomoćno sredstvo za zarastanje rana i tretiranje uboda insekata.

Priprema čaja od belog sleza protiv kašlja je jednostavna: prelijte 1 supenu kašiku korena belog sleza sa 2 dl ključale vode, ostavite da odstoji 2-3 sata, procedite i pijte polako u gutljajima. Radi bolje efikasnosti, može se kombinovati sa drugim biljkama, kao što je podbel, posebno kod odraslih osoba, koristeći jednake delove obe biljke.Priprema čaja od belog sleza je jednostavna: prelijte 1 supenu kašiku korena belog sleza sa 2 dl ključale vode, ostavite da odstoji 2-3 sata, procedite i pijte polako u gutljajima. Za pojačanje efekta, može se kombinovati sa drugim biljkama, kao što je podbel, naročito kod odraslih, koristeći jednake delove obe biljke.