Prema stručnjaku za kukce Paulu Blackhurstu, obična ženka kućne muhe ima sposobnost položiti nevjerojatnih 500 jaja tijekom svog života. Ova jaja imaju iznimno kratko razdoblje inkubacije od samo jednog dana, a unutar samo pet do sedam dana pretvaraju se u potpuno odrasle odrasle muhe. Upravo je to razlog zašto je imperativ da se problemi s ovim štetočinama odmah pozabave jer imaju potencijal da se brzo namnože i postanu značajan problem.

Pravilno zbrinjavanje otpada od brze hrane ima veliku važnost u našem društvu.

Kako bi se rizik od infekcija u zatvorenim prostorima sveo na najmanju moguću mjeru, ključno je odmah zbrinuti otpadnu hranu, osigurati da su kante za smeće i kompost hrane pokrivene te održavati ispravno zaklonjena ili zatvorena kuhinjska vrata i prozore. Sam čin postavljanja mreža protiv insekata je neophodan kako bi se spriječio ulazak insekata u prostor. Postavljanjem komarnika na vrata i prozore može se učinkovito spriječiti ulazak muha u zatvorene prostore i minimizirati njihovu prisutnost u prostorima gdje se priprema hrana.

Zamke namijenjene hvatanju muha.

Korištenjem zamki za muhe u blizini vašeg prebivališta ili ustanove, možete učinkovito smanjiti prisutnost muha, sprječavajući ih da se infiltriraju u zatvorene prostore. Iako zamke za muhe od jabučnog octa mogu biti učinkovite u rješavanju problema s muhama kod kuće, preporučuje se konzultirati se sa stručnjacima za dugotrajne infestacije muhama.

BONUS TEKST

Od davnina su ljekovita svojstva češnjaka prepoznata kao učinkovit prirodni lijek u borbi protiv virusa i prehlada. Osobito ga je važno uvrstiti u svoju svakodnevicu tijekom zimskih mjeseci kada vladaju virusne infekcije.

Opće je poznato da se naš imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se obrani od utjecaja vanjskih elemenata kako bi se zaštitio od bolesti. Češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik u tom pogledu. Češnjak, zeljasta biljka s podzemnom lukovicom i stabljikom visokom do jednog metra, pruža pravu zaštitu. Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za konzumaciju tijekom cijele godine.

Opsežna znanstvena analiza potvrdila je da se češnjak sastoji od približno 200 moćnih spojeva, uglavnom koncentriranih u lukovici, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu. Češnjak se može pohvaliti bogatstvom esencijalnih nutrijenata, uključujući adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamin A, vitamin B1 i B2, vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpor, i fosfora. Ovaj svestrani sastojak može se konzumirati i sirov i kuhan, a služi kao divan dodatak raznim jelima, a ujedno djeluje i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane.

Stoljećima u prošlosti, Kinezi su češnjak koristili kao temelj za brojne ljekovite pripravke. Unutar naše tradicionalne prakse liječenja, češnjak ima cijenjeni status univerzalnog lijeka za mnoštvo bolesti.

Češnjak, svestrani sastojak, stekao je popularnost kao glavna namirnica u narodnoj kuhinji, služeći i kao jeftina opcija i kao oblik preventivne medicine. Među općom populacijom, češnjak se smatra lijekom za sve, koji ulijeva nepokolebljivo povjerenje. Tijekom povijesti, tijekom izbijanja bolesti kao što su tifus, kolera, kuga, dizenterija i gripa, češnjak se dosljedno preporučivao i koristio kao preventivno i kurativno sredstvo. Posljednjih godina razvijene su i tablete i kapsule s češnjakom za osobe koje možda ne cijene okus i miris svježeg češnjaka.