Postoje specifični pokazatelji koji upućuju na to da bi žena mogla biti nevjerna. Nisu samo muškarci ti koji se bave “sporednim poslovima”; u njima sudjeluju i žene. Možda će vam statistika biti iznenađujuća, ali žene su te koje su sklonije varati. U bilo kojoj vezi, pa tako i u braku, varanje nikada nije ugodan ili pohvalan čin.

  • Ako ste nezadovoljni u svom trenutnom partnerstvu, razmislite o razgovoru sa svojim partnerom kako biste riješili i ispravili sve probleme koji se mogu riješiti. Izbjegavajte jednostavno odustajanje i traženje utjehe u drugoj osobi. Svakako, ako veza uključuje nasilje ili bilo koji oblik zlostavljanja, jedino rješenje je razlaz, a ostanak u takvoj vezi nikako ne bi trebao biti opcija.

“Potrebno mi je malo osobnog vremena” u prijevodu znači “dopusti mi da uživam u svom vremenu s nekim drugim dok ne odlučim kako ću nastaviti s tobom.” Naravno, ovo nije univerzalno primjenjivo; neki se pojedinci suočavaju s poslovnim, financijskim ili drugim problemima. Međutim, ako je ova izjava popraćena ponašanjima koja sugeriraju apatiju, značenje postaje nepogrešivo jasno.

 

“Večeras idem van s prijateljima.”

Ako se to ne događa redovito i ne osjećate nelagodu zbog njezine priče, onda to nije problem. Međutim, ako se čini da je nepošten, velika je vjerojatnost da jest.

“Problem leži u tvom nedostatku povjerenja u mene sada.”

Ovo bi mogla biti snažna izjava! Učinkovito bilježi značajnu stvarnost. Tipično, osobe koje sudjeluju u nevjeri imaju tendenciju prebaciti odgovornost na svog partnera, s ciljem da sebe opravdaju. Ako ste zainteresirani za nekog drugog, mudro je prekinuti vezu.

BONUS TEKST

Iznenađujući ishod eksperimenta koji je uključivao 10 dječaka i 10 djevojčica koji su pet dana živjeli samostalno u kući privukao je pažnju mnogih. Televizija u ranim 2000-ima predstavljala je oštar kontrast onome što vidimo danas. Dok se moderni reality showovi mogu činiti vrhuncem apsurda, čak i prije dva desetljeća postojali su koncepti koji su izazvali značajne rasprave i kontroverze.

  • Najbolji primjer za to je britanski reality show “Boys and Girls Alone”, koji je debitirao 2002. Sada, 22 godine kasnije, možemo ga sa sigurnošću smatrati društvenim eksperimentom koji je završio na nevjerojatno intrigantan način. Producenti dokumentarnog reality showa, koji se emitira na Channel 4, odlučili su istražiti ishod ostavljanja desetero djece bez nadzora u kući na samo pet dana.

U ovom eksperimentu sudjelovalo je ukupno 10 dječaka i 10 djevojčica, svi u dobi između 11 i 12 godina. Što je omogućilo 10 dječaka da ostanu sami kod kuće pet dana i prežive? Počet ćemo od samog početka. Prva epizoda “Boys Alone” prikazuje deset dječaka poslanih u kuću punu razne hrane, igračaka, knjiga i bojica.

  • Osim snimateljske ekipe, kojoj je bilo zabranjeno komunicirati s dječacima osim ako je sigurnost ugrožena, djeca su ostala bez nadzora odraslih. Svaka spavaća soba bila je opremljena kamerama za promatranje dječaka tijekom cijele noći. Kuća je sadržavala dvije spavaće sobe: jednu veću sa šest kreveta i manju sa četiri kreveta.

Naime, dječaci su u svakom trenutku imali slobodu izaći iz kuće te su mogli komunicirati s produkcijskom ekipom, medicinskom sestrom, roditeljima i dječjim psihijatrom kad god su to poželjeli. U dobi od 11 do 12 godina, dječaci su dolazili iz različitih obiteljskih situacija i pokazivali su različite fizičke karakteristike; prije sudjelovanja u ovom projektu bili su stranci jedni drugima. Čim su ušli u kuću nastao je kaos. Počeli su bojanjem zidova, bacanjem hrane na pod i prskanjem vodenih pištolja.