Dragiša Gudelj, talentovani fudbaler i brat poznatog srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja, rođen je 8. oktobra 1997. godine i već sa svojih 26 godina prošao je kroz iskustva koja bi mnoge slomila. Karijeru je gradio u Španiji, gde je imao velike snove i ciljeve. Međutim, sudbina mu je pripremila teške izazove, jer je dva puta doživeo srčani zastoj na terenu, pri čemu su mu lekari davali samo 30% šanse da preživi. Nevjerovatno, ali istinito, Dragiša je oba puta uspeo da se podigne iz pepela kao feniks i nastavi borbu za svoj život i karijeru.

Nedavno se oprostio od FK “Kordobe”, a emotivni trenutak sa navijačima bio je ispunjen skandiranjem i podrškom. Kada je izašao pred publiku, nije bilo kraja ovacijama, a Dragiša je na svom Instagram profilu ostavio dirljivu poruku: “Moje srce kuca za vas”. Njegovi verni navijači su odgovorili emotivnim komentarima, izražavajući ljubav i podršku, govoreći da će zauvek biti njihov kapiten i da će im mnogo nedostajati.

Incidenti na terenu bili su zastrašujući. Mediji su izveštavali kako je Dragiša bukvalno umro na terenu, bez pulsa gotovo 300 sekundi, što je moglo ostaviti trajne posledice na njegov mozak. Ipak, imao je sreće i potpuno se oporavio. Iako su mu lekari ugradili ICD (implantabilni kardioverter defibrilator) i savetovali ga da prestane sa profesionalnim fudbalom, Dragiša je bio odlučan da nastavi. “Kada sam saznao da mogu da nastavim sa karijerom, razmišljao sam samo da ću morati da budem jači nego ikad. Srećan sam što mogu da se borim za ono što sam se borio ceo život”, rekao je Gudelj za španski magazin “Marca”.

Opisao je kako nije bio svestan ozbiljnosti situacije u trenutku kada se to dogodilo. Nakon što se probudio na nosilima, želeo je da nastavi utakmicu, ne shvatajući da je doživeo srčani zastoj. “Rekao sam treneru da želim da nastavim utakmicu, nisam shvatao šta se dogodilo”, priseća se Gudelj. Kada mu je doktor objasnio da mu je srce stalo na tri i po minuta, svet mu se srušio na trenutak. Gledanje snimka incidenta bilo je emocionalno bolno, jer je video sebe kako pada na zemlju, nepomičan, dok su saigrači i porodica bili u panici.

  • Incidenti na terenu bili su zastrašujući. Mediji su izveštavali kako je Dragiša bukvalno umro na terenu, bez pulsa gotovo 300 sekundi, što je moglo ostaviti trajne posledice na njegov mozak. Ipak, imao je sreće i potpuno se oporavio. Iako su mu lekari ugradili ICD (implantabilni kardioverter defibrilator) i savetovali ga da prestane sa profesionalnim fudbalom, Dragiša je bio odlučan da nastavi. “Kada sam saznao da mogu da nastavim sa karijerom, razmišljao sam samo da ću morati da budem jači nego ikad. Srećan sam što mogu da se borim za ono što sam se borio ceo život”, rekao je Gudelj za španski magazin “Marca“.

Danas, dok se suočava sa važnim odlukama za svoju budućnost, najveću podršku pruža mu njegova devojka Lana Lazarević. Lana, rodom iz Novog Sada, ima 22 godine i studira na prestižnom američkom univerzitetu u Beču, na smeru međunarodnih odnosa. Osim akademskih postignuća, Lana je talentovana balerina koja je igrala džez balet više od deset godina, osvojivši preko 50 nagrada.

Uprkos svim izazovima, Dragiša Gudelj nastavlja da se bori, podržan ljubavlju svojih najbližih i navijača, ostajući simbol snage i upornosti u svetu sporta.