Važno je zapamtiti – ako primetite da je nekome s kim ste u vezi prestalo da bude stalo, možda je vreme da razmislite o prekidu. U zdravoj vezi partner bi trebao da pokazuje ljubav, poštovanje, i posvećenost, a kada to izostane, osećate se zanemareno i povređeno. Evo znakova koji ukazuju da vaš partner možda više nije zainteresovan.

Prvo, primetićete manjak ljubavi i pažnje. Partner se udaljava, ne posvećuje vam vreme kao pre i izbegava izražavanje osećanja. Ovakvo ponašanje može postati očigledno kada se oseća nelagodno pri vašem iskazivanju nežnosti.

  • Zatim, ako primećujete da vaš partner obraća pažnju na druge osobe ili se trudi da ih impresionira, to je znak da mu možda nije važno da održi vašu vezu. Umesto da fokusira svoju pažnju na vas, okrenut je drugim devojkama i situacijama.

Komunikacija je još jedan ključan pokazatelj. Kada se smanji kvalitet razgovora ili partner izbegava ozbiljne teme, to znači da dolazi do udaljavanja. Problem postaje veći kada partner izbegava razgovore i brzo krivi vas za sve, umesto da prizna svoje greške i zajedno pronađete rešenje.

Nedostatak podrške takođe ukazuje na opadanje interesovanja. Umesto da bude uz vas u važnim trenucima, partner vas prepušta da sami prolazite kroz teške situacije.

  • Ako primetite da se partner stalno nalazi izgovore kako bi izbegao da provodi vreme sa vama, može biti da mu više niste prioritet. Kada nekome jeste stalo, pronaći će vremena za vas, bez obzira na obaveze.

Izostanak poštovanja je takođe znak problema. Poštovanje je osnovna komponenta zdrave veze. Partner bi trebao da vas ceni, ali ako osećate da to izostaje, postavlja se pitanje zašto biste ostajali u takvoj vezi.

Na kraju, sve ovo može dovesti do osećaja usamljenosti, nezadovoljstva i nesigurnosti. Veza bi trebala doneti radost i osećaj ljubavi, a ne patnju i osećaj poniženja. Ako se osećate jadno i bez podrške, razmislite o tome šta vam je zaista važno i da li takav odnos zaista doprinosi vašem blagostanju.

BONUS TEKST

Piramide u Egiptu, a posebno Velika piramida u Gizi, fasciniraju ljude vekovima svojom monumentalnošću i tajanstvenim načinom gradnje. Smatra se da je Velika piramida sagrađena oko 2.560. godine pre nove ere, kao grobnica faraona Kufu-a. Visoka je oko 146 metara i sastavljena od preko 2,3 miliona kamenih blokova, od kojih svaki teži između 2 i 15 tona. Ono što je još zapanjujuće jeste da su Egipćani uspeli da ovako preciznu strukturu podignu bez upotrebe modernih alata.

Jedna od najzagonetnijih činjenica o Velikoj piramidi je kako su uspeli da tako precizno poravnaju njene strane prema četiri strane sveta. Severna strana piramide usmerena je prema pravom severu sa greškom manjom od 0,05 stepeni. Ovo fascinira naučnike i danas, jer nije jasno kako su drevni Egipćani uspeli postići toliku preciznost bez modernih instrumenata. Takođe, struktura piramide je toliko stabilna i otporna da je preživela hiljadugodišnje erozije i zemljotrese.

Pored toga, istraživači su otkrili da piramide možda imaju i specijalna elektromagnetna svojstva. Nedavna istraživanja su pokazala da u određenim uslovima Velika piramida može fokusirati elektromagnetne talase u unutrašnje odaje i bazu piramide. Ovo je navelo naučnike na teorije o mogućoj funkciji piramida kao uređaja za pojačavanje energije, iako nije jasno u koju svrhu bi to moglo biti korišćeno.

Drevni Egipćani su očigledno bili mnogo napredniji nego što se mislilo, a svako novo otkriće o piramidama otvara vrata dodatnim misterijama koje i danas podstiču naučnike na istraživanja.