Žena se našla na pustom otoku s 32 muškarca, a njezine metode preživljavanja doista su nevjerojatne. Preživljavanje na pustom otoku gotovo je neizvedivo, ali pojedinci koji su se ondje slučajno našli pokazali su nevjerojatnu otpornost.
- Na primjer, jedna žena, jedina žena među muškarcima nasukanim na otoku Anantahan, jedina je uspjela preživjeti. “Incident na otoku Queen Anatahan” odnosi se na događaj koji se odvijao između 1945. i lipnja 1951., tijekom kojeg su se Kazuko Higa, Japanka, i 32 muškarca našli nasukani na otoku Anatahan sedam godina. Ova jedinstvena žena, uz dva vatrena oružja, zapalila je burnu mješavinu želje i nasilja, otkrivajući mračnije aspekte ljudske prirode kroz živote ove 33 osobe.
Početni napad na otok Anantahan Tijekom Prvog svjetskog rata Japan je držao potpunu dominaciju nad otokom Anantahan. Nakon završetka Prvog svjetskog rata, Japan je na ovom mjestu postavio Naniang Xingfa. Tijekom Drugog svjetskog rata, Japan je donio pomorsku politiku kako bi motivirao mlade da rade na ratom pogođenim otocima. Godine 1939. 16-godišnja djevojka po imenu Kazuko Higa pobjegla je od brata na Okinawi i stigla na Marijansko otočje.
- U početku je putovala na Saipan prije nego što se uputila u Bakan. S 18 godina udala se za mladog Japanca po imenu Gengi, zaposlenog u jednoj korporaciji. Nakon toga, iz razloga povezanih s poslom, par se preselio na otok Anatahan, gdje je njezin suprug primarno nadgledao lokalne domoroce na plantaži kokosa, kojih je bilo oko 20. U tom razdoblju aktivno je trajao Drugi svjetski rat.
Međutim, rat nije značajno utjecao na živote Zhengyi i Kazuko, jer su živjeli na malom otoku Anatahan, koji je uspio izbjeći razaranja sukoba. Na ovom otoku također je postojao vođa po imenu Jongli, koji se našao očaran Kazukijevom privlačnošću. U ovom trenutku Japan se suočio s izazovima u ratu, što je potaknulo Sjedinjene Države da započnu očajničke napade na teritorije koje je držao Japan, što je dovelo do konačnog širenja sukoba na otok Anatahan.
- U tom je trenutku Zhengli odlučila otići s otoka Anatahan, ostavivši Kazuko i njezina dečka, a nedugo nakon toga američka vojska je započela zračne napade na otok, tijekom kojih su njih dvoje uspjeli ostati skriveni. Nakon raznih uspona i padova, njih dvoje su se našli oslanjajući se samo jedno na drugo, a njihova se veza brzo intenzivirala. Vodili su život običnog privrženog para, brinući se o svojim usjevima i domu koji su dijelili. 12. lipnja 1944. godine američke snage potopile su tri japanska ribarska broda, što je rezultiralo gubitkom 10 japanskih vojnika i 21 ribara.
Posadu su uglavnom činili mladi pojedinci, većinom oko 20 godina, a najmlađi su imali tek 16 godina. Kako bi izbjegli gladovanje, iskrvarili su do smrti na otoku dok su se hranili bananama i papajom. Kako je vrijeme prolazilo, njihova potraga za hranom se intenzivirala dok na kraju nisu stigli do regije u kojoj su živjeli Kazuko i Jongli. Zaljubljeni par, ispunjen radošću zbog dolaska sumještana, srdačno ih je dočekao i ponudio potrebnu pomoć.
- Početak značajne katastrofe. Katastrofa koja će uslijediti u sljedećih sedam godina tek je počinjala. Japan se predao 2. rujna 1945., što je označilo njegov poraz u ratu. Međutim, vijest nije stigla do otoka Anatahan zbog njegove potpune izolacije. Na otoku je 10 vojnika, 21 ribar, Kazuko i Jongli ustrajalo u svom izoliranom životu. Stoka, uključujući goveda i perad, brzo je potrošena, ostavljajući sve stanovnike otoka da se sami snalaze u lovu za prehranu.
Kao jedina žena među 32 muškarca, Kazuko je tretirana kao kraljevska osoba, izazivajući interes svih. No, zbog prisutnosti emotivnog partnera, svi su je tretirali s poštovanjem. Jedna je osoba predložila da se par vjenča, s ciljem da odagna sve pogrešne predodžbe o mladoj Kazuko. Nakon vjenčanja, par se odlučio distancirati od ostalih stanovnika otoka kako bi uživao u privatnosti.
- Oni koji drže oružje stječu autoritet i preuzimaju kontrolu. Značajna prekretnica dogodila se u kolovozu 1946., kada su se dva lokalna pojedinca odvažila u dubine džungle u lovu. Tijekom putovanja naletjeli su na američki zrakoplov koji se srušio, otkrivajući dva vatrena oružja zajedno sa streljivom unutra. Kćeri čovjeka koji je došao do ovog otkrića pojavile su se kao središnje figure, sada suočene s novim ciljem: potražiti žene za sebe. Kazuko je odlučila da ova dva muškarca budu i njezini muževi.
Napetosti među stanovnicima su sve više eskalirale, što je na kraju rezultiralo misterioznim smrtima. Otkriveno je da su ih njihovi stalni sukobi natjerali da se okrenu jedno protiv drugoga, što je dovelo do međusobnih ubojstava. Nakon što je prepoznao opasnu prirodu suvlasništva nad ženom uz dva naoružana muškarca, Jonglu je odlučio napustiti zajednicu. Ipak, dogovor jedne žene i dva muža pokazao se neodrživim, što je dovelo do sukoba između dvojice muškaraca.
- Pobjednik ovog sukoba stekao je isključivo vlasništvo nad suprugom, zajedno s dva pištolja. Ipak, tijekom pecanja upao je u more i izgubio život. Jongli, zajedno s još jednim stanovnikom, skuplja vatreno oružje. Mjesec dana kasnije Jongli je također ubijen, a dvije godine nakon toga, još jednog vlasnika oružja doživjela je ista sudbina. Bitka za prevlast odnijela je 9 života na otoku, što je nagnalo najstarijeg među njima da predloži prekid sukoba jer su postali smrtonosni.
Nažalost, već je bilo prekasno, što je rezultiralo smrću još 4 osobe. Spas s otoka. Od ukupno 32 osobe koje su bile prisutne na otoku, ostalo ih je samo 16, shvativši da je jedina prijetnja s kojom su se suočili žena, čije je uklanjanje bilo nužno kako bi se zaustavili sukobi koji su trajali. Brzo su počeli smišljati plan kako je eliminirati, dok ju je jedan muškarac upozorio na prijeteću opasnost.
- Godine 1951. pobjegla je u srce džungle, uspjevši preživjeti 33 dana prije nego što ju je otkrio i spasio američki ratni brod, koji je spasio i preostale stanovnike otoka. Kazuko se u percepciji javnosti i medija transformirala u otočku kraljicu i čarobnicu koja zarobljava druge vještice. Godinama kasnije, priča o Kazuko i 32 muškarca Hollywood je adaptirao u film. Kazuko je preminula u 49. godini od posljedica komplikacija bolesti.