Oduševljenje javnosti fotografijama naših pjevačica ostalo je nepromjenjivo, kako u prošlosti, tako iu sadašnjosti. Na društvenim mrežama nerijetko se mogu susresti stare fotografije naših uglednih likova, a među njima je i zadivljujuća snimka naše voljene pjevačice u mladim godinama, nesvjesna golemog uspjeha koji je pred njom. Dok je odrastala, imala je idilično djetinjstvo s brižnim roditeljima koji su se u potpunosti posvetili njezinoj dobrobiti.

  • Od malih je nogu otkrila svoju strast prema pjevanju i shvatila da se mora akademski isticati kako bi nastavila svoje glazbene težnje. Podrijetlom iz Kraljeva, njezino putovanje istinski je počelo izlaskom drugog albuma na kojem se našla vječno popularna pjesma „Pokon bratu. U dobi od 11 godina imala je priliku pokazati svoj pjevački talent tijekom proslave Titovog rođendana, što joj je u konačnici utrlo put uspješnoj karijeri.

Kako je njena karijera bila na vrhuncu, sa samo 18 godina odlučila se udati za Slobodana, vrsnog harmonikaša. Tijekom svog života doživjela je bolan gubitak brata, oca i supruga s kojim je bila u braku nevjerojatnih 36 godina. Zajedno su odgojili dvoje djece po imenu Marko i Marija. Tijekom nekoliko godina imala je zadovoljstvo ponovno se susresti s Vanjom Milošević, poznatim beogradskim ginekologom, s kojim je dijelila duboku emotivnu povezanost.

  • Snežana Đurišić, renomirana folk pjevačica iz Srbije, nadaleko je poznata po svojim zadivljujućim izvedbama pjesama poput “Odakle si sele”, “Kiše”, “Srna”, “Pričaj mi, pričaj”, “Kleo se, kleo”, ” Imena mi mog”, i još mnogo toga. Rođena 6. lipnja 1959. u Gornjem Milanovcu, svoje je godine formacije provela u Kraljevu prije nego što se 1971. preselila u Beograd, gdje se od tada etablirala kao istaknuta osoba u glazbenoj industriji.

Snežana je ponosna majka dvoje djece, Maje i Marka, iz braka sa pokojnim Slobodanom Gvozdenovićem. S nepunih deset godina krenula je na svoj glazbeni put sudjelovanjem na natjecanju pjevača amatera “Studio 6 ti daje priliku”, gdje je trijumfirala izvedbom pjesme Lepe Lukić “Nikad se neću udati”. Ovo postignuće dovelo je do izdavanja njezinog prvog singl albuma s pjesmama “Baki i deki” i “Mami i tati”.

  • Samo dvije godine kasnije krasila je pozornicu cijenjenog festivala “Beogradsko proljeće” osvojivši publiku i stručni žiri izvedbom “Imala baba sto momaka”. Svojim iznimnim talentom dobila je poziv da se pridruži Zoranu Lekoviću i ostalim cijenjenim kolegama na proslavi rođendana Josipa Broza Tita u Domu omladine. Svojom nepokolebljivom odlučnošću da ostvari pjevačku karijeru, uspjela je osvojiti predsjednika Jugoslavije, koji je brzo omogućio transfer njenog oca u Beograd, čime je Snežana dobila priliku da upiše cijenjenu Srednju glazbenu školu.

Kroz svoju slavnu karijeru dugu gotovo pet desetljeća, Snežana je proizvela impresivan repertoar koji se sastoji od 16 singl ploča, 23 albuma, četiri kompilacije i 11 singlova. Surađivala je i sa mnoštvom cijenjenih kolega među kojima su Šaban Šaulić, Halid Bešlić, Šerif Konjević, Miroslav Ilić, Jašar Ahmedovski, Snežana Savić, Zorica Brunclik i mnogi drugi. Osim glazbenih postignuća, svoj talent iskazala je na malom ekranu u seriji “Kamiondžije ponovno voze” (1983.), filmu “Kamiondžije ponovno voze” (1984.) i seriji “Supermarket” (1984.).

  • Snežana je krasila brojne festivale diljem Jugoslavije, od prestižnog “Beogradskog proljeća” do renomiranog “Grand festivala”, gdje je uporno izlazila kao pobjednica, osvajajući najviša priznanja. Njezin melodičan glas odjeknuo je među publikom diljem svijeta dok je nastupala na pozornicama diljem svijeta.

Naime, ostvarila je izvanredan podvig da dva puta napuni Dom sindikata, a 2015. godine obilježila je više od četiri desetljeća umjetničkog predanja velikim solističkim koncertom u kultnom beogradskom “Sava centru”. Između 2013. i 2015. održavala je dosljedan Od tada postaje članica žirija cijenjenog glazbenog natjecanja “Zvezde Granda”, a od tada je i dalje članica žirija Snežana Đurišićeva je djetinjstvo i mladost provela u Kraljevu uz oca Milana, majku Daru i dvije godine mlađu sestru Miru do 1971. godine.