Rješavanje čišćenja kupaonske fuge često može biti naporan pothvat, osobito kada se suočite s plijesni koja prkosi standardnim rješenjima za čišćenje. Ipak, stručnjaci i ljubitelji čišćenja predlažu nekoliko trikova koji bi mogli učinkovito riješiti ovaj problem. U nastavku su neke tehnike koje biste mogli isprobati: Priprema metode izbjeljivanja uključuje uzimanje papirnatog ručnika i njegovo savijanje kako bi odgovarao širini fuga.
- Za nanošenje, postavite ručnik preko fuga i nježno nanesite izbjeljivač na vrh. Ostavite da odstoji otprilike 60 minuta. Ishod: Nakon što se ručnik ukloni, plijesni više ne bi trebalo biti. Iako ova tehnika može učinkovito izbijeliti plijesan, neki korisnici upozoravaju da izbjeljivač samo privremeno prikriva problem, a ne potpuno iskorijenjuje plijesan.
Alternativni pristup pomoću alkoholnog octa: Alkoholni ocat možete nanijeti izravno na zglobove ili ga pomiješati sa sodom bikarbonom da dobijete pastu. Djelovanje: Ostavite da odstoji nekoliko sati ili preko noći. Ispravak: Spojeve oprati vodom. Ocat je poznat po svojim antifungalnim svojstvima i može biti učinkovitiji u uklanjanju plijesni od pukog skrivanja njezine prisutnosti.
- Metoda koja uključuje sodu bikarbonu i izbjeljivač počinje stvaranjem paste: pomiješajte sodu bikarbonu s malom količinom izbjeljivača kako biste dobili gustu konzistenciju. Za primjenu: namažite pastu na zglobove i ostavite da odstoji 30 minuta. Za čišćenje temeljno isperite spojeve vodom.
Ova tehnika može biti vrlo učinkovita u uklanjanju uporne plijesni i raznih mrlja od žbuke. Bez obzira koja se metoda odabere, testiranje sredstva za čišćenje na diskretnom mjestu ključno je kako biste potvrdili da neće oštetiti ili promijeniti boju fuge. Osim toga, kada radite s izbjeljivačem ili drugim jakim kemikalijama, bitno je uvijek nositi rukavice i masku kako biste zaštitili ruke i dišni sustav.
BONUS TEKST
Svako jutro kad se probudim, izrazim svoju zahvalnost Bogu za dar još jednog dana. Suočavanje s vlastitom ranjivošću može biti zastrašujuće, osobito kada se radi o ozbiljnoj i teškoj bolesti; uvlači se sumnja u sebe. Ovako Ljubica Mandrap počinje razmišljanje u povodu Svjetskog dana borbe protiv limfoma koji se obilježava 15. rujna. Ljubica Mandrapa (61), Beograđanka, baka je, majka, supruga i aktivna sudionica Udruge “Lipa” za borbu protiv limfoma.
- Trenutno je domaćica i ne prima invalidsku mirovinu. Kuglanje joj je i hobi i dopunski izvor prihoda. Njezina borba s limfomom započela je prije više od dvadeset godina, 2003. godine. Iako je tada sumnjala u svoje šanse za preživljavanje, sada svoju pobjedu pripisuje snažnoj volji za životom, uz ljubav i podršku obitelji. Početni znakovi i upravljanje dijagnozom. Godinu dana prije dijagnoze osjetila je neodoljiv umor. Iako je bila vječno umorna, to je racionalizirala pripisujući to svojim svakodnevnim obavezama.
I kod kuće i na radnom mjestu sam radio, što me navodilo na zaključak da je to razlog mog stanja. Međutim, kako se umor pojačavao, to me na kraju potaknulo da potražim pomoć. Obratila sam se liječniku, koji me uputio hematologinji dr. Zorici Cvetković i odmah smo pokrenuli dijagnostičke postupke. Liječnica mi je veću slezenu otkrila jednostavno palpacijom trbuha, što ju je navelo da brzo shvati situaciju, otkriva naš sugovornik.
- Nakon što je obavila razne pretrage i preglede, uključujući i punkciju koštane srži, što je za nju bio najveći izazov, Ljubica Mandrap dobila je dijagnozu difuznog velikostaničnog B-limfoma, najagresivnijeg podtipa Non-Hodgkinovog limfoma, u uvećanom obliku. .
Primarno mjesto tumora bilo je u slezeni, odakle se kasnije proširio u krvotok i infiltrirao u koštanu srž. Suočavanje sa strahom i borba za opstanak. Po primitku takve dijagnoze, prva reakcija je nevjerica. Ipak, brzo postaje jasno da zadržavanje u tuzi nije opcija; vrijeme je bitno. Treba se suočiti s realnošću situacije i odabrati put – ili postati strateg i borac ili se prepustiti bolesti, naglašava Ljubica.