Jesu li masti zdrave i jeftine? Čini li svinjska mast razliku? Ako prije nismo koristili svinjsku mast, treba li se tijelo postupno navikavati na mast? Profesor je gostovao u Jutarnjem programu RTS-a. Gastroenterolog dr. Vojislav Perišić ističe kako su se nekada koristile samo masti, a kasnije je industrija na tržište uvela korištenje različitih ulja.

  • Tehnički gledano, ženama također olakšava pripremu obroka. “Osobno mislim da je to obrazac manipulacije. Masti su vrlo zdrave, a neke od masnih kiselina u mastima imaju antiinfektivna svojstva. Također se lijepe za rane”, istaknula je profesorica. dr Vojislav Perišić. Kako ističe stručnjakinja za prehranu dr. Veroslava Stanković, sredinom osamdesetih vodila se kampanja protiv masnoća, ali ljudi su u svijetu i dalje umirali od kardiovaskularnih bolesti i dijabetesa, što znači da masnoće nisu bile u središtu pozornosti.

Dodaje da kada se gleda sastav masti na sobnoj temperaturi one su poluzrnate i sadrže nešto nezasićenih masnih kiselina. Dodaje da kada se gleda sastav masti na sobnoj temperaturi one su poluzrnate i sadrže nešto nezasićenih masnih kiselina. Dodala je da kada se pogleda sastav masti na sobnoj temperaturi one su poluzrnate i sadrže nešto nezasićenih masnih kiselina.

  • Oko 48% čine nezasićene masne kiseline, a ista količina nalazi se u maslinovom ulju. Sadrže i 11 posto višestruko nezasićenih masnih kiselina, kombinaciju omega-3 i omega-6 masnih kiselina, rekla je. “Zasićene masne kiseline neophodne su za središnji živčani sustav i stanične membrane u našoj prehrani. Masti imaju točku dimljenja od 190°C, dok ulja imaju točku dimljenja od 270°C.

Masti ne proizvode slobodne radikale i transmasne kiseline kada Zagrijana Svinjska mast također sadrži velike količine vitamina D, a žlica svinjske masti sadrži 1000 internacionalnih jedinica ako se svinje uzgajaju na otvorenom”, kaže dr. Veroslava Stanković. Svinjska mast je zdrava i neophodna u prehrani, a bolja je od lososa. Svinjska mast je zdrava i neophodna u prehrani, bolja je od lososa 

  • Njen kolega je dodao: “Vitamin D je antiinfektivni i antiautoimuni vitamin. Od svih dodataka koje koristim u liječenju pacijenata, smatram da je svinjska mast zdrava i neophodna u prehrani, bolja od lososa. Najveća kupovina na svijetu Najviše lososa su ‘specijalisti’, samo je losos s Aljaske pravi i skuplji, uzgojen u ribnjacima i umjetno hranjen”, napomenuo je profesor. dr Vojislav Perišić, gastroenterolog. Svinjska mast je tradicionalna mast koja se dobiva topljenjem masnog tkiva svinja.

Ova mast ima dugu povijest upotrebe u kuhanju i pečenju, kao iu narodnoj medicini. Evo detaljnog pregleda svinjske masti: Proizvodnja Proces proizvodnje: Svinjska mast se dobiva topljenjem svinjskog masnog tkiva. Postoje dvije glavne vrste masti: Svinjska mast: ekstrahirana iz masnog tkiva koje okružuje bubrege i crijeva, smatra se najkvalitetnijom i najčišćom formom svinjske masti.

  • Masna leđa: Uzeta iz masnog tkiva ispod kože svinjskih leđa. Ova mast ima izraženiji okus i koristi se u raznim kulinarskim pripremama. Topljenje: mast se zagrijava na laganoj vatri dok se ne otopi, a zatim se filtrira kako bi se uklonio čvrsti ostatak. Dobivena tekućina se ohladi i pretvori u čvrstu mast.