Supruga Ane Brnabić, mada još uvijek nevenčana, igra ključnu ulogu u podršci trenutnoj predsjednici Skupštine Srbije i bivšoj premijerki. Doktorka Milica Đurđić već petnaest godina vjerno prati uspješnu političarku u harmoničnoj emotivnoj vezi. U tolikom periodu, njih dvije dijele zajednički dom te su donijele odluku o proširenju porodice dobivanjem djeteta.

Njihov sin Igor, koji je ovog februara napunio četiri godine, odgajan je u atmosferi porodičnog zajedništva. Brnabić često dijeli javno svoje iskustvo kao majka, opisujući kako joj zagrljaji njenog nasljednika na kraju dana djeluju poput lijeka. Također, priznaje da provođenje vremena poštujući roditeljske principe ne predstavlja izazov.

Za razliku od svoje partnerke, Milica izbjegava medijsku pažnju. Ona se osjeća ugodnije izvan očiju javnosti i rijetko se eksponira osim kao Anina pratnja na događanjima gdje svojim izgledom i samopouzdanošću privlači pažnju.

  • Milica je pristala na intervju s medijima samo jednom, i to povodom prezentacije zemlje u svjetskim okvirima za prestižni časopis “L’Officiel”. Tada je postala naslovnica časopisa namijenjenog arapskom tržištu, gdje je prvi put dijelila privatne detalje svog života. U razgovoru je otkrila kako provodi slobodno vrijeme sa Anom i sinom te iznijela nekoliko ličnih preferencija.

“Najdraža mjesta u Beogradu su mi hipodrom i Filharmonija. Oba mjesta su autentična i jedinstvena. Hipodrom je najstariji sportski kompleks u gradu, mjesto bogato istorijom i emocijama, idealno za cjelokupne porodice”, izjavila je tada Milica Đurđić, supruga Ane Brnabić, iako je i dalje nevenčana, iako se ranije spekulisalo da su Ana i ona formalizovale svoju vezu u inostranstvu.

Iako je Ana kasnije demantovala ove spekulacije, ostaje nejasno da li se venčanje ipak dogodilo. Pored ovog detalja iz biografije Milice Đurđić, ostaje nepoznato i njeno tačno godište.

BONUS TEKST

Čitanje je poput čarolije koja otvara vrata mašte, znanja i empatije. Za djecu, posebno u ranoj dobi, čitanje nije samo aktivnost, već putovanje kroz svjetove koji su izvan njihove svakodnevice. Dok se okupljaju oko knjige, djeca ulaze u avanturu gdje mogu biti tko god žele, posjetiti mjesta koja su daleko, i osjećati emocije koje su nova i uzbudljiva. Međutim, čitanje djetetu pruža mnogo više od zabave – to je ključni korak u njihovom rastu i razvoju.

Jedna od najvažnijih uloga roditelja je podsticati ljubav prema čitanju kod svoje djece. Od najranije dobi, čitanje djetetu omogućava da razvija jezične vještine, proširuje rječnik, i razumije strukturu jezika. Kroz priče, djeca uče nove riječi, fraze i gramatičke koncepte na način koji je prirodan i uzbudljiv. Čitanje također pomaže u razvoju slušnih i komunikacijskih vještina, jer djeca slušaju priče i postavljaju pitanja kako bi bolje razumjela radnju.

Osim jezičnog razvoja, čitanje potiče i kognitivni razvoj djece. Kroz priče, djeca razvijaju sposobnost apstraktnog razmišljanja, kritičkog promišljanja i razumijevanja uzročno-posljedičnih veza. Kroz likove i situacije u pričama, djeca uče o moralnim vrijednostima, razlikovanju dobra od lošeg, i razvijaju svoj moralni kompas. Također, čitanje potiče maštu i kreativnost, jer djeca vizualiziraju radnju priče u svojim umovima i stvaraju vlastite interpretacije likova i događaja.

Važno je napomenuti da čitanje ne samo što obogaćuje djetetov um, već i jača emocionalnu povezanost između roditelja i djeteta. Vrijeme provedeno zajedno dok čitate priče može biti vrijeme za smijeh, razgovor i dijeljenje osjećaja. Djeca se osjećaju voljeno i sigurno kada roditelji posvećuju pažnju njihovim interesima i aktivno sudjeluju u njihovom svijetu mašte.

Osim što čitanje ima neposredne koristi za razvoj djece, dugoročno utječe na njihov akademski uspjeh i životnu sreću. Djeca koja su izložena knjigama od najranije dobi imaju veće šanse da postanu uspješni učenici i da razviju ljubav prema učenju. Također, istraživanja pokazuju da djeca koja redovno čitaju imaju bolje emocionalno zdravlje, veću empatiju i manje probleme u ponašanju.

U konačnici, čitanje je dar koji se prenosi s generacije na generaciju. Podstičući ljubav prema knjigama kod djece, roditelji stvaraju temelje za buduće generacije koje će cijeniti moć riječi i istražiti beskrajne svjetove koji su im dostupni putem stranica knjiga.