Čovek nije ni mogao da zamisli koliko će susret s dečakom iz netaknutog grada iz temelja promeniti tok njegovog života. Priča počinje dramatično, kada je dečak, tek što je ugledao svetlost dana, bio hladnokrvno ostavljen u smeće od strane svoje biološke majke. U trenucima koji su mogli da označe kraj njegove životne priče, sudbina je odlučila drugačije. Naime, naišao je čovek koji je radio na održavanju čistoće grada, Nathan Figgers, koji je svojim dobrim srcem i saosećanjem odlučio da spase dete i pruži mu dom i ljubav koju do tada nije imao.

Tek mnogo godina kasnije, sa svojih dvanaest godina, dečak je počeo da shvata težinu postupka njegove biološke majke. Ove priče o deci koja su napuštena i kasnije pronađena često nas podsećaju na snagu ljudske dobrote. Takvi događaji, bilo da dolaze iz zapadnih zemalja ili iz različitih delova sveta, uvek nose sa sobom dirljive pouke o nesebičnoj ljubavi i mogućnosti novog početka. Jedan od najsvetlijih primera je upravo priča o Freddieju Figgersu, koja dokazuje da naš početak ne mora nužno da odredi našu sudbinu.

Kao dečak, Freddie je dobio pokvareni računar, što je zapalilo iskru njegovog interesa za tehnologiju. Taj prvi korak vodio ga je ka tome da postane inovator, uspešan preduzetnik i multimilioner u oblasti telekomunikacija. Njegov životni put počeo je u ruralnoj Floridi, gde su Nathan i Betty May Figgers, skromni ali plemeniti ljudi, odlučili da usvoje novorođenče koje je pronađeno pored kontejnera. Nathan, tada u svojim pedesetim godinama, radio je kao čistač u gradskom sanitarnom sektoru, dok je Betty May brinula o domaćinstvu. Oni nisu bili novi u usvajanju, već su već pružili dom i ljubav drugoj deci.

Freddie je odrastao u okruženju ispunjenom ljubavlju, ali suočavao se s velikim izazovima. U školi su ga deca nemilosrdno zadirkivala, nazivajući ga uvredljivim imenima poput „Dečko iz smeća“. Taj bol pogoršavao je i fizički zlostavljanje, kada su ga vršnjaci gurali u kontejnere. Nathan, brižan otac, pratio ga je do autobuske stanice kako bi ga zaštitio, ali čak je i ta gesta bila predmet podsmeha.

Bez obzira na sve, Nathan i Betty May bili su neumorni u svojoj podršci i ljubavi prema Freddieju. Nathan je često pokazivao svoju domišljatost popravljajući stvari koje bi našao na otpadu, a upravo je ta osobina inspirisala Freddieja. U jednoj takvoj prilici, Freddie je s devet godina dobio pokvareni Macintosh računar za samo 24 dolara. Uz ogromnu odlučnost i upornost, Freddie je rastavio i popravio taj računar, što je bio ključni trenutak u njegovom životu. Taj prvi uspeh otvorio mu je vrata u svet tehnologije.

  • Kako je odrastao, Freddie je svoje veštine usmerio na kreiranje inovacija koje su imale praktične primene. Jedan od njegovih prvih izuma bio je uređaj koji je pomogao njegovom ocu, Nathanu, koji je bolovao od Alchajmerove bolesti. Freddie je u cipele ugradio GPS uređaj povezan s računarom, omogućivši praćenje kretanja njegovog oca. Ovaj izum ne samo da je olakšao život njegovoj porodici, već je poslužio kao primer Freddiejeve genijalnosti i ljubavi prema porodici.

Usprkos brojnim izazovima, Freddie je nastavio da se uspinje. S 15 godina napustio je školu kako bi se posvetio preduzetništvu. Njegova telekomunikaciona kompanija, osnovana nakon gotovo 400 odbijanja, danas pruža usluge u ruralnim područjima gde je pristup tehnologiji bio ograničen. Freddie je takođe razvio pametni glukometar koji šalje podatke o nivou šećera u krvi zdravstvenim radnicima, pokazavši da tehnologija može biti ključna u poboljšanju kvaliteta života.

Priča o Freddieju Figgersu nadahnjuje nas da verujemo u snagu ljudske volje i potencijal za prevazilaženje prepreka. Od napuštenog deteta do inovatora i lidera, njegov put pokazuje da čak i najteži početak može prerasti u izuzetnu priču o uspehu i ljubavi.