Marija Šerifović nedavno je podelila na društvenim mrežama veoma zabavnu anegdotu u vezi sa svojom prijateljicom Jovanom Pajić. Naime, dok je Jovana boravila u Marijinim prostorijama i nakon što je uživala u tanjiru sarmice, Marija je iskoristila priliku da je snimi dok je spavala.
U opisu te slike, Marija je napisala duhovit komentar: „Kako se spava kada znaš da si napravila rusvaj u trendingu, a samo si svratila na sarmu.” Ova šala je zapravo bila na račun toga što Jovana u tom trenutku nije brinula, jer je njena nova pesma bila na visokom mestu na YouTube Trending listi, što je za nju veliki uspeh. Marija je simpatično istakla kako je Jovana potpuno opuštena i bezbrižna, uprkos svom izuzetnom uspehu.
Jovana Pajić, na čijem se uspehu u poslednje vreme intenzivno govori, zaista je ostvarila veliki uspeh sa pesmom „Ludilo moje“, koja je postala pravi hit na domaćoj muzičkoj sceni i ostvarila dominaciju na muzičkim top-listama. Njen povratak na muzičku scenu bio je pravi događaj, a njen najnoviji singl „Prezime se briše“ i dalje postiže veliki uspeh.
- Iako mnogi misle da pesma govori o razvodu zbog svog naziva, Jovana je objasnila da pesma zapravo ima potpuno drugačije značenje. Prema njenim rečima, pesma je inspirisana ženskom snagom, samospoznajom, novim početcima i verom u sebe, te nije vezana za razvod kako bi se možda moglo naslutiti iz naziva.
Pesma je delo talentovanog Bojana Vasića, koji je radio na muzici i aranžmanu, dok su tekstove napisali Danijel Pavlović i Miomira Dragićević. Sama pesma nosi snažnu poruku koja ohrabruje žene da veruju u svoje sposobnosti i prepoznaju unutrašnju snagu, bez obzira na sve životne izazove i prepreke koje mogu naići na svom putu. Jovana kroz ovu pesmu želi da poruči svim ženama da ne odustaju, da imaju poverenja u sebe i da veruju da mogu da postignu sve što zamisle, ma koliko to bilo teško.
BONUS TEKST
Zemlja je jedini planet u Sunčevom sistemu na kojem je plavetnilo neba tako očigledno, ali interesantno je da su astronomi tokom istraživanja Marsa otkrili da na ovom crvenom planeti postoji fenomen koji se može povezati sa “plavetnilom”. Naime, iako je Mars poznat po svom crvenkastom, peskovitom terenu, u njegovoj atmosferi postoji nešto neobično što može podsećati na plavetnilo koje viđamo na Zemlji. Ovo je rezultat optičkih fenomena, a ne stvarne boje neba.
Marsova atmosfera je veoma tanka, i u njoj preovladavaju uglavnom ugljen-dioksid i sitne čestice prašine. Ove čestice raspršuju sunčevu svetlost na drugačiji način nego na Zemlji, što stvara interesantan efekat. Kad Sunce zalazi ili izlazi, svetlost koja prolazi kroz ovu atmosferu raspršuje se tako da na horizontu stvorena svetlosna scena može izgledati plavetnasto. Naučnici sa NASA-inog rovera Curiosity izjavili su da je ovaj fenomen rezultat mikroskopskih čestica koje se ponašaju poput sitnih “filtera”, koji omogućavaju da plavi deo svetlosti bude više vidljiv pri sumrak ili svitanje.
Ovaj efekat plavetnila je zapravo optička iluzija, ali je vrlo fascinantan jer pruža uvid u to kako različite atmosfere planeta mogu stvoriti slične, ali ipak različite efekte u percepciji boja. Znanstvenici veruju da je razumevanje ovakvih fenomena ključno za dalja istraživanja Marsa i njegovih potencijalnih uslova za ljudski život, jer ovakvi detalji mogu uticati na buduće misije na crveni planet.