Postoji jednostavno rješenje, stari trik kojim su se služili ruski vojnici, koji vam može pomoći da vaša stopala budu topla čak i kada je vani hladno. Riječ je o domaćoj “izolaciji” za cipele. Prvo, zimi ne nosite preuske cipele ili čizme.
- Kada vaša stopala nemaju prostora za “disanje”, odnosno kada su vam cipele zakopčane ili čvrsto zavezane, dolazi do otežane cirkulacije krvi i nestajanja zračnog sloja. Još jedna važna stvar koju morate zapamtiti je da stopala držite suhima kako biste spriječili ozebline, što znači da se ne bi smjela znojiti. Dakle, prije obuvanja stopala namažite antiperspirantom kako bi ostala suha.
Osim toga, u većini trgovina cipelama pronaći ćete vodootporni sprej koji štiti cipele i čizme od vode, vlage, prljavštine i snijega – također vrijedan ulaganja. Ovo je ruska vojna metoda, jednostavna je, brza, jeftina i nema zime – dokazano “radi”. Odnosno, ispod originalne obloge prtljažnika morate dodati još jednu – kuhinjsku foliju. Također možete kupiti posebnu reflektirajuću aluminijsku foliju, koja se može kupiti u trgovini hardverom za bolje rezultate. Međutim, obična folija savršeno će poslužiti.
- Ocrtajte oblik na foliji tako što ćete ocrtati oblik izvornog umetka, a zatim ga izrežite. Najvažnije je postaviti uloške od folije ispred pravih uložaka, jer ulošci od folije izoliraju hladnoću od potplata cipela. Bljeskalica izvještava da ako učinite suprotno, može doći do kondenzacije i zbog toga će vam se noge znojiti i pariti. Bolji savjet je da originalne jastučiće zamijenite novima (od filca). Iako ovo nije potreban ili kritičan korak, ovo će dovršiti trik.
BOMUS TEKST
Kako kaže, do ove pobjedničke formule došla je sasvim slučajno! Iako mnogima ne donose mir ni ljeti, najezda stjenica počinje tek kad malo zahladi i ljudi se daju sve od sebe da ih se riješe, iako ove stjenice ne prave neku posebnu štetu. Čini se da je Marija pronašla rješenje.
- “Da se netko poput mene muči na terasi punoj stjenica koje bi, kaže Google, pobjegle od mirisa mente, kao dobra domaćica ne bih pila čaj u svojoj kući, ali mislim da imam stopalo Nana – krema s okusom, 48 sati nakon što je poprskana po terasi, nije se pojavila dva tjedna”, napisala je Maria na Twitteru.
Kako je rekla, morala se snaći, a učinila je sljedeće: „Budući da je bila krema, morala sam je prokuhati s vodom da je poprskam (bože, morali smo biti kreativni), napuniti prskalice i poprskati ih (bilo je desetak prskalica u jednom kutu terase) i poprskala sam sve što mogla se prskati, doslovno nestala nakon dva dana i jos nema novih, ne znam ima li to veze s njima ili su zastarjele a ja nemam najnoviju ali nemam Neka pada snijeg!”, napisala je djevojka.
Kako je dalje rekla, pošpricala je sve kutove, vrata terase i nijedna buba nije ušla. Što je najbolje, rekao je, kad on unese rublje, ja ništa ne unosim u kuću. ” Ispod njenog tvita drugi su počeli pisati o tome kako se bore protiv stjenica. Koliko paprena metvica pomaže? “Pošpricala sam eterično ulje paprene metvice po balkonu i stavila dvije biljke paprene metvice na prozore.
- Moram priznati, moje stjenice su to obožavale i sunčale su se na listovima, uživale u mirisu”, rekla je jedna žena. Drugi korisnik Twittera rekao je: “Kad pustim golubove da rade disko na terasi, jednostavno ih bacim. Ali možete pogoditi koliko koštaju krilati miševi, tako da to nije dobar pristup.” Mnogi su pisali da “tajni sastojak” nije menta, već nešto drugo u kremi.