Ako ste roditelj koji se suočio s problemom zaprljanih čarapa, mogli biste osjetiti ogorčenost. Bez obzira na to koliko marljivo svaki dan čistite svoje podove, te bijele čarape nekako uvijek ostanu obilježene prljavštinom koja se odlučno opire potpunom ispiranju. Učinkovito će se riješiti ovaj problem korištenjem YouTube pravila i vlastitog znanja. Hitna kupnja novih čarapa je nepotrebna.

  • Korištenjem bilo koje od ovih tehnika vaše čarape mogu se vratiti u prvobitno netaknuto stanje! Jedna posebno učinkovita metoda uključuje korištenje tableta za perilicu posuđa. Moja svekrva je sa mnom podijelila ovu fantastičnu ideju i moram priznati da se pokazala izuzetno učinkovitom! Započnite postupak potapanjem prljavih čarapa u zdjelu napunjenu čistom vodom.

Zatim dodajte litru vruće vode u sudoper. Za učinkovito čišćenje posuđa stavite jednu tabletu u perilicu posuđa, koristeći jednu tabletu na svaku litru vode. Kako biste bili sigurni da se tableta potpuno otopi, dobro je pomiješajte s vodom drvenom ili običnom žlicom. Nakon toga pomiješajte 2-3 žlice deterdženta za bijelo rublje u prahu i uronite svoje čarape u tu specifičnu smjesu.

  • Nakon promatranja, bit će vidljivo da prljavština počinje brzo izlaziti, uzrokujući da voda poprimi tamniju nijansu. Preporučljivo je ostaviti smjesu da odstoji najmanje 2 sata, a poželjno je da odstoji preko noći. Nakon isteka naznačenog vremena, stavite čarape u perilicu rublja i nastavite s postupkom pranja. Posao je gotov! Čarape su se vratile u prvobitno stanje!

Za one koji traže pouzdanu tehniku ​​poznatu našim bakama, ova metoda može biti upravo ono što vam treba. Počnite tako da navlažite prljave čarape, a zatim svaku obilato namažite žučnim sapunom. Zatim ih čvrsto zatvorite u plastičnu vrećicu, pazeći da je dobro zatvorena, i ostavite ih da odstoje preko noći. Kad jutro stigne, čarape stavite u perilicu rublja i temeljito ih operite. Bit ćete iznenađeni kako izgledaju kao nove!

BONUS TEKST

Mladi s dijabetesom u vrtiću ili školi često se suočavaju s pogrešnim tumačenjem i pristranošću svojih odgajatelja. Udruga Plavi krug za zagovaranje dijabetesa ističe da se roditelji djece s dijabetesom često suočavaju sa svakodnevnim izazovima, kao što je odbijanje učitelja da dopusti njihovo dijete u razred ili provjeri razinu šećera u krvi djeteta. Koje su informacije bitne za razumijevanje nastavnog osoblja

  • Dijabetes tipa 1 je trajno, neinfektivno stanje koje karakterizira nesposobnost gušterače da proizvodi inzulin, vitalni hormon neophodan za pravilne tjelesne funkcije, što rezultira povišenom razinom šećera u krvi. Pojedinci kojima je dijagnosticiran dijabetes tipa 1 moraju sami sebi davati inzulin pomoću inzulinskih penova ili pumpi. Nadalje, trebaju dosljedno pratiti razinu šećera u krvi, s ciljem da ih održe unutar idealnog raspona od 5 do 7,5 mmol/l.

Ovaj oblik dijabetesa ostaje “aktivan” 24 sata dnevno, svaki dan u tjednu, bez pauze. Razinu šećera u krvi možete procijeniti u bilo koje vrijeme i na bilo kojem mjestu. Različiti čimbenici utječu na šećer u krvi, pri čemu inzulin i tjelesna aktivnost snižavaju razinu, dok ih hrana povećava. Neophodno je da dijete s dijabetesom ima sredstva za praćenje šećera u krvi i pristup inzulinu kad god je to potrebno, bez obzira na njihovu okolinu.

  • Ova sposobnost ne samo da povećava sigurnost djeteta i potiče bolju regulaciju šećera, već također potiče neovisnost i pomaže u sprječavanju naglog pada šećera u krvi (hipoglikemije). Alati za upravljanje dijabetesom Svako dijete s dijagnosticiranim dijabetesom posjeduje vlastiti set alata za upravljanje dijabetesom. Ovaj se alat obično sastoji od uređaja za mjerenje šećera u krvi, koji može biti uređaj za ubod u prst ili kontinuirani monitor glukoze koji prati razine 24 sata dnevno.

Osim toga, mogu koristiti inzulinsku olovku opremljenu iglom ili se oslanjati na inzulinsku pumpu. Potrebna torbica sadrži dodatne artikle kao što su sok, šećer i glukoza za rješavanje niskih razina šećera u krvi, zajedno s Glucagen Hypokitom—kutijom koja sadrži injekciju dizajniranu za brzo podizanje šećera u hitnim situacijama—i mobilni telefon. Znakovi niske razine šećera u krvi (hipoglikemija) uključuju: Drhtanje Znojenje Emocionalne fluktuacije Vrtoglavica Glad Ubrzani otkucaji srca, smetnje vida te osjećaj umora i pospanosti. Glavobolja Što treba poduzeti ako dođe do hipoglikemije?