Naravno, želite da vaš stan u svakom trenutku ugodno miriše, zar ne? Evo jednostavnog načina da to postignete bez pribjegavanja skupim osvježivačima zraka. Sve što trebate je posuda za kristale sode za pranje (natrijev karbonat).
Na vrh ukrasno posložite nekoliko klinčića. Dok klinčići pružaju prekrasno ugodnu aromu, soda bikarbona učinkovito rješava sve neugodne mirise. Za još obogaćeniji miris dodajte malu količinu eteričnog ulja.
Raspršite nekoliko po cijelom stanu kako biste neprestano uživali u prekrasnom mirisu. U slučaju da imate kućne ljubimce koji bi mu mogli pristupiti, samo probušite nekoliko rupa u aluminijskoj foliji i koristite je kao pokrivač.
DODATNI TEKST
Ovaj tjedan slavi se rođendan Mihaila Miše Janketića, istaknute ličnosti jugoslavenskog glumišta. Rođen 24. svibnja 1938., njegova početna strast bila je književnost, zbog čega nije razmišljao o pohađanju škole glume. No tijekom studija sudjelovao je u radnoj akciji, uzeo je odsustvo radi internacionalnog kampa u trajanju od 21 dana. Tvrdi da se družio s atraktivnom Austrijankom, a po povratku u Beograd izgubio je prava idućih godinu dana.
- “Da bih vratio dom i stipendiju, morao sam nešto upisati, a Kazališna akademija mi je bila najjednostavnija opcija”, primijetio je tada Janketić. Od tada se njegove uloge nižu. Miša je nastupao u filmovima, na televiziji iu kazalištu. Ostalo je jedino pitanje gdje je najviše briljirao. Ispod njegove poznate karijere postoji zapanjujuća priča o njegovom djetinjstvu. Najizazovnija faza njegova života dogodila se tijekom Drugog svjetskog rata, vrijeme kada je ostao bez majke, koju je tragično ubio bivši razredni kolega.
„Moja majka je bila zaposlena u pošti. Tog dana, dok smo ispraćali kolonu partizana i pozdravljali pristigle Nijemce, ona je od naših ljudi dobila zadatak da ostane i nastavi raditi u pošti. Pripremajući se za suđenje, mama mi je jednom rekla: “Čilo, ubit će me”. Janketić je tada izvijestio TV Novosti: “Pop Maca je otkrio još nekoliko partizana u Pljevljima”, dodajući da će Nijemce naše snage još jednom odbiti sa suprotne strane. Dajem ti Milenu na brigu. Vi ste zaduženi da je čuvate i brinete se za nju; ti si vođa čovjeka.
- Ne prepuštaj je nikome i suzdrži se od bilo kakvog nedjela. “Moja majka Milica se više nije vratila. Molili smo policiju da joj ne oduzmu život. Jedne noći u Ševarima su je ubile druge partizanke”, ispričao je Janketić. Zemaljska komisija Crne Gore, koja je osnovana na Cetinju radi utvrđivanja zločina okupatora i njihovih suradnika, evidentirala je 15. veljače 1946. da je Milorad Vukojičić zvani Maca, rođen u Pljevljima, posvjedočio svoje sudjelovanje u pogubljenje desetorice sunarodnjaka u dokumentu broj 1487, koji se čuva u Državnom arhivu Crne Gore.
Godine 2005. Srpska pravoslavna crkva priznala je Vukojičića kao svećenika uz još sedmoricu. Zemaljska komisija utvrdila je da je Vukojičić, zajedno s Vojislavom Kovačevskim i Milisavom Jestrovićem, “sudjelovao u privođenju i strijeljanju nenaoružanog stanovništva općine Pljevlja 1944. godine”. U Pljevljima se navodi da je dobio nadimak Maca zbog svog omiljenog oružja za ubijanje, poznatog kao Macoli.