Žena zbog koje smo se razveli postala je supruga mog bivšeg muža i zajedno su dobili dijete. U tom trenutku, vjerujem da se moje srce razbilo u bezbroj fragmenata, koji se više nikada neće obnoviti. Otišao je iz naše obitelji kako bi osnovao novu. Moje lijepo odgojeno, divno dijete i ja nastavljamo živjeti svoje živote kao što živimo, dok on pokazuje malo brige za to.
Ja sam predana i brižna majka, dok on nije sasvim neadekvatan otac našem djetetu. On ga opskrbljuje i nudi sve što se od oca očekuje (kao što je on sposoban učiniti). U ovom trenutku ne gajim nikakvu mržnju prema njemu; nego mu zavidim na njegovoj sreći i ispunjenju i kao muškarca i kao oca.
Nikad to nisam doživio. Ja sam jednostavno radosna majka. Ipak, u smislu svog identiteta žene, osjećam se kao ništa značajno. Što se toga tiče, sumnjam da ću ikada ozdraviti. Ja ostajem sama, nemam snage za dalje, dok je on sasvim zadovoljan u novom braku, uživa u životu s novom ženom i djetetom.
BONUS TEKST
Istraživanje je pokazalo da dosljedna tjelesna vježba ne samo da pomaže u prevenciji i upravljanju srčanim bolestima, moždanim udarom i dijabetesom, već također značajno pridonosi održavanju mentalnog blagostanja. Prema riječima magistra profesora sporta i tjelesne kulture Milana Zarića, bavljenje tjelesnom aktivnošću ne samo da pomaže u prevenciji hipertenzije i viška kilograma te snižava razinu lošeg kolesterola, već možda i još važnije, može uvelike poboljšati raspoloženje.
- Lučenje endorfina, poznatog kao hormona sreće, potiče redovita tjelovježba, što značajno pridonosi osjećaju zadovoljstva. Iako se niti jedna tjelovježba ne može identificirati kao siguran način za postizanje pozitivnog raspoloženja, postoje različiti oblici tjelesne aktivnosti koji su posebno učinkoviti, napominje. Trčanje Vježbe koje potiču aerobnu aktivnost, poput trčanja, potiču cirkulaciju i podižu razinu energije, pomažući u borbi protiv stresa i tjeskobe.
Istovremeno, ovaj oblik tjelovježbe olakšava “bistrenje uma” i pruža osjećaj oslobođenja. Svako jutro odvojite vrijeme za istezanje najmanje 10 minuta. Joga Prema riječima trenera, joga mješavina dubokog disanja, istezanja i meditacije snižava kortizol, hormon stresa, dok istovremeno poboljšava mentalnu otpornost i spokoj.
- Ples Bavljenje plesom nudi radostan i maštovit odušak za raspršivanje nakupljene negativne energije. Kada se krećemo uz glazbu, naša tijela su potaknuta da proizvode dopamin i serotonin, koji su ključni hormoni povezani sa srećom i zadovoljstvom. Trening s utezima daje val adrenalina. Naporan trening s utezima potiče oslobađanje adrenalina, potiče osjećaj postignuća i jača samopouzdanje.
Dodatno, ovaj oblik treninga pruža snažan osjećaj vladanja vlastitim tijelom. Šetnja vani Provođenje vremena na otvorenom i uživanje u laganoj šetnji prirodom može biti nevjerojatno osvježavajuće. – Prema riječima trenera i profesora Milana Zarića, ova aktivnost ne samo da potiče osjećaj mira i povezanosti s okolinom, već i smanjuje razinu stresa. Sunčeva svjetlost potiče sintezu vitamina D, što je povezano s boljim raspoloženjem.