Evo nekoliko ponašanja koje bi žene mogle pokazati kada izgube interes za vas. Više se ne izražavate na način na koji ste to nekad činili. Nekoć ste vodili redovite razgovore, ali sada on izbjegava pominjati bilo kakve teme i čini se ravnodušnim prema tome. Navedite obrazloženja. Kada izrazite želju da izađete s njom, ona će smisliti neki razlog da odbije. Ranije je bila željna takvih izlazaka, no taj entuzijazam je nestao.
- Osjeća se razdražljivo. Kad je u vašoj blizini, umjesto da se osjeća veselo, djeluje zabrinuto i lako je iznervira. Čini se da je sada živciraju neki vaši postupci, iako prije nisu. Ako ne pati od PMS-a, odvojite trenutak za razmišljanje. Ona ostaje tiha. Često zavlada šutnja i postane očito da nešto nije u redu. Uključite se u razgovor kako biste otkrili temeljni problem.
Više mu nije stalo do tebe na isti način kao nekada. U prošlosti je pokazivala interes za vas i vaše aktivnosti, ali sada kao da previđa neke detalje. Sada je više zaokupljen svojim stvarima. On svoje emocije zadržava za sebe u vašoj blizini. Nekada je znala podijeliti svoje emocije i kroz što je prolazila, ali sada sve to drži za sebe.
- On ne govori istinu. Ako on nešto skriva od vas, to ukazuje na nedostatak poštovanja prema vama i vašoj vezi. Kada predložite ideju, on se opravdava i nema dovoljno hrabrosti da bude iskren, što rezultira lažima. Uobičajeni početni pokazatelji prijevare uključuju vrpoljenje ruku i izbjegavanje kontakta očima. Niti jedno “Volim te. Svoju ljubav ne izražava djelima niti je izražava verbalno.
Iako to ne mora nužno biti problem – uostalom, djela često mogu prenijeti više od riječi – ako primijetite da ona pokazuje nedostatak ljubavi i malo zanimanja za aspekte vašeg života, zajedno s nesposobnošću da se prisjeti kad je zadnji put izrazila svoju ljubav prema vama, to ukazuje da veza ne funkcionira učinkovito.
BONUS TEKST
Infekcije mokraćnog sustava predstavljaju čest zdravstveni problem. Studije pokazuju da najmanje dvije trećine žena doživi ovu infekciju u nekom trenutku svog života. Ova nelagoda može se pojaviti neočekivano i često se javlja uz mješavinu urinarnih i genitalnih infekcija. Bakterije su glavni uzročnici urinarnih infekcija, a slijede ih paraziti i virusi.
- Simptomi obično uključuju učestalo mokrenje, često popraćeno osjećajem peckanja i boli, a mogu se također manifestirati groznicom. Liječenje se razlikuje ovisno o uzroku infekcije, težini simptoma i može trajati od tri dana do nekoliko tjedana. Escherichia coli je primarna bakterija odgovorna za urinarne infekcije, a zbog svojih anatomskih karakteristika žene su znatno osjetljivije na ove infekcije.
Prema riječima dr. Ivice Nikolića, urologa, kraći izlazni kanal mokraćnog mjehura kod žena pridonosi lakšem pristupu Escherichie coli mokraćnom mjehuru, što rezultira većom učestalošću infekcija kod žena. Rizik od razvoja ovih infekcija je povećan tijekom ljetnih mjeseci zbog čimbenika kao što su dugotrajno izlaganje nečistoj i nekontroliranoj vodi bazena, dugotrajno nošenje vlažne odjeće i pad imuniteta uzrokovan pojačanim izlaganjem suncu.
- Escherichia coli odgovorna je za 80% infekcija mokraćnog sustava. Dr. Nikolić ističe da su urinarne infekcije posebno izražene u mlađoj demografiji zbog povećanja nezaštićenih i učestalih spolnih odnosa. Ova situacija uključuje i spolne i urinarne infekcije. Tijekom ljeta, sezone koja je povezana s opuštanjem i putovanjima, pojedinci se ponašaju liberalnije, što dovodi do porasta problema vezanih uz urogenitalni trakt nakon intimnih susreta. Upuštanje u nezaštićenu seksualnu aktivnost s nekim tko je zaražen može dovesti do širenja infekcije.
Znakovi infekcije mokraćnog sustava. Početni znakovi urinarnih infekcija uključuju učestalo mokrenje, često praćeno osjećajem žarenja i boli. Drugi simptomi mogu uključivati nagon za mokrenjem bez stvaranja puno urina ili ispuštanjem samo nekoliko kapi, nelagodu u genitalnom području ili donjem dijelu trbuha, promjene u boji urina – kao što je tamna ili mutna mokraća – i potencijalno jači, neugodan miris. Osim toga, može doći do prisutnosti krvi u urinu.
- Ako osjetite simptome koji upućuju na prisutnost ovih infekcija, važno je da se odmah obratite svom liječniku kako biste odredili odgovarajući tretman. Za liječenje ovih infekcija koriste se antibiotici i uroantiseptici. Uz lijekove, mogu biti korisni i razni biljni čajevi poput stolisnika, peršina i origana; Osim toga, važno je povećati unos tekućine na najmanje dvije litre dnevno.