Ovaj pristup mogao bi riješiti sve vaše probleme. Stoljećima su žene na Bliskom istoku koristile ovu mješavinu za uklanjanje neželjenih dlačica, a s godinama je stekla popularnost u Americi. Formulacija je potpuno prirodna, a osim uklanjanja dlačica, ima i umirujući učinak.
- Ako ste umorni od korištenja voska, trakica za depilaciju ili raznih kemijskih proizvoda, razmislite o isprobavanju ove tehnike uklanjanja dlačica koja koristi masku od meda, zobenih pahuljica i limuna. Prednost ove mješavine leži u njezinoj brzoj pripremi, osiguravajući da vaša koža ostane bez osjećaja peckanja zbog odsutnosti kemikalija.
Potpuno je prirodan i bezbolan, a najimpresivniji aspekt je njegova istinska učinkovitost. Bitne komponente za ovu mješavinu su: Pomiješajte 2 žličice meda, 1 žličicu zobenih pahuljica i 2 žlice limunovog soka kako biste pripremili smjesu za upotrebu. Dobro pomiješajte sve navedene sastojke kako biste dobili konzistentnu smjesu, a zatim je nanesite na područja lica gdje želite ukloniti dlačice.
- Nježno umasirajte kružnim pokretima. Ostavite smjesu da odstoji 15 minuta prije nego je isperete toplom vodom. Zatim nanesite hidratantnu kremu kako biste osigurali da koža ostane nahranjena. Za optimalne rezultate, ponovite ovaj postupak 2 do 3 puta tjedno. Za samo mjesec dana dlačice će potpuno nestati. Pobrinite se da ga uhvatite.
BONUS TEKST
Ponekad se menstruacija može manifestirati slabim krvarenjem koje je jedva primjetno, dok ponekad može biti obilno i neugodno. Također možete osjetiti grčeve koji variraju od blagih do prilično bolnih. Općenito, ako su vam mjesečnice redovite, vjerojatno nema razloga za zabrinutost. Međutim, ako primijetite bilo kakve netipične simptome u svom mjesečnom ciklusu, bilo bi mudro konzultirati se s liječnikom. Neredoviti menstrualni ciklusi
Dok neke žene imaju dosljednije menstrualne cikluse od drugih, većina ima menstruaciju otprilike svakih 28 dana. Ako vaš menstrualni ciklus neočekivano prestane, za to mogu postojati različita objašnjenja. Trudnoća je jedno od mogućih objašnjenja, a test na trudnoću može brzo i jednostavno dati odgovor na to pitanje. Ako je trudnoća isključena, drugi čimbenici mogu biti odgovorni za izostanak menstruacije.
Pretjerana tjelesna aktivnost ili znatno smanjenje tjelesne težine mogu utjecati na hormonalne razine koje reguliraju vaš menstrualni ciklus. Ako dijetom ili intenzivnom tjelovježbom skinete previše tjelesne masnoće, menstruacija bi mogla prestati. Određena količina tjelesne masti neophodna je za proizvodnju hormona. Debljanje može ometati hormonalnu ravnotežu i poremetiti menstrualni ciklus.
Određeni lijekovi mogu pridonijeti ovom problemu. Sindrom policističnih jajnika može uzrokovati hormonsku neravnotežu, što može rezultirati neredovitim menstrualnim ciklusima i stvaranjem cista na jajnicima. Osim toga, značajan stres može poremetiti čak i najredovitije menstrualne cikluse. Perimenopauza – Pojedinci u kasnim 40-ima ili ranim 50-ima mogu se naći u perimenopauzi.
Ova faza traje do menopauze, koju karakterizira pad razine estrogena. Menopauza se službeno priznaje nakon što žena prođe 12 uzastopnih mjeseci bez menstruacije, iako godine koje prethode menopauzi mogu pokazati značajne varijacije u menstrualnim ciklusima. Menopauza je prirodni biološki događaj koji označava završetak vaših reproduktivnih godina i tipičan aspekt procesa starenja.
Količina krvi koja se dobije tijekom menstruacije razlikuje se među ženama. Ako svakih sat vremena morate promijeniti jedan ili više uložaka ili tampona, to ukazuje na menoragiju, koju karakterizira neuobičajeno jak menstrualni ciklus. Osim značajnog krvarenja, mogli biste primijetiti simptome anemije, uključujući umor ili otežano disanje. Nije neuobičajeno da se pojave teški menstrualni ciklusi, a otprilike jedna trećina žena će se u nekom trenutku posavjetovati s liječnikom u vezi s ovim problemom.
Čimbenici koji doprinose prekomjernom menstrualnom krvarenju: Fibroidi ili polipi koji su rezultat hormonske neravnoteže. endometrioza adenomioza Određene kontracepcijske tehnike, kao što su IUD, nasljedni poremećaji zgrušavanja krvi, komplikacije povezane s trudnoćom, rak vrata maternice i neredoviti menstrualni ciklusi mogu igrati značajnu ulogu. Tipični menstrualni ciklusi mogu trajati od dva do sedam dana.