Korijen đumbira ima bogatstvo vitamina, minerala i kiselina u svom sastavu. Ovaj youtube video će vam pružiti recept za vodu od đumbira, koja je poznata po svojim ljekovitim svojstvima i svojstvima za mršavljenje. Skidanje viška kilograma zahtjevan je pothvat koji zahtijeva holistički pristup koji uključuje prilagodbu prehrane i redovitu tjelesnu aktivnost.
- Srećom, postoje rješenja, poput vode od đumbira, koja mogu pokrenuti i ubrzati ovaj proces. Prirodnim poticanjem metabolizma i uključivanjem zdravog načina života, može se očekivati postizanje iznimnih rezultata u kraćem vremenu. Redovito pijenje vode od đumbira svaki dan ključ je njegove jednostavnosti, budući da je sam recept prilično jednostavan.
Eliminacijom toksina, pokretanjem metabolizma i pokretanjem sagorijevanja masti, učinkovito čisti tijelo od štetnih tvari. pristup: Da biste ga pripremili, skupite šaku kriški đumbira i obilnu količinu vode, mjerenje u litrama. Đumbir narežite na srednje debele kolutiće i potopite ih u kipuću vodu. Kako biste osigurali željeni okus, đumbir je bitno kuhati na laganoj vatri otprilike 15 minuta.
- Nakon što ostavite da se ohladi, dodajte malo soka od limuna. Doziranje: Kako biste maksimalno povećali dobrobiti, preporučuje se konzumiranje čaše vode od đumbira prije doručka i još jednu čašu nakon večere. Ne samo da pomaže u mršavljenju, već ima i pozitivan učinak na vaše cjelokupno zdravlje. Pomaže regulirati i stabilizirati razinu krvnog tlaka. Smanjuje razinu kolesterola u tijelu. Njegova uporaba kao preventivna mjera može pomoći u smanjenju rizika od razvoja kardiovaskularnih bolesti.
Ova tvar ublažava upalu i pokazuje antibakterijska svojstva. Sposobnost borbe protiv alergija uvelike se poboljšava uz njegovu pomoć. Pomažući u procesu probave, pruža blagotvorne učinke.
- O pozitivnom utjecaju ove tvari na krvožilni sustav svjedoči njena sposobnost učinkovite regulacije cirkulacije krvi. Poznato je da upotreba đumbira pomaže u borbi protiv akutnih respiratornih infekcija. Osim toga, značajno djeluje na smanjenje stvaranja sluzi u gornjim dišnim putovima. Iako se ne može izravno boriti protiv virusa, može pomoći u ublažavanju napredovanja bolesti i jačanju imunološkog odgovora tijela.
BONUS TESKT
Prema ortopediji Joy Rowland, stvaranje neugodnog mirisa i razvoj infekcija rezultat je konzumacije znoja od strane bakterija koje se nalaze na vašoj koži i unutar vaših cipela. Ovaj proces stvara kiselu tvar koja emitira neugodan miris. Za rješavanje ovog problema, evo nekoliko rješenja. Pripremite lavor za stopala. Ispravno čišćenje stopala nije samo brzo ispiranje pod tušem.
Dr. Rouland predlaže uranjanje stopala u kupku za stopala koja sadrži mješavinu vode i octa ili vode i Epsom soli (poznate i kao gorka sol). Da biste napravili slanu otopinu, jednostavno umiješajte pola šalice Epsom soli u kadu ili veliku zdjelu napunjenu toplom vodom. Uronite stopala u ovu umirujuću otopinu na 10 do 20 minuta.
Korištenjem svojstava Epsom soli, vlaga se učinkovito izvlači iz vaše kože, čineći je negostoljubivim okruženjem za preživljavanje bakterija. Da biste napravili kupku s octom, pomiješajte vodu i ocat u kadi ili velikoj zdjeli ispunjenoj toplom vodom, održavajući omjer dva prema jedan (dva dijela vode na jedan dio octa). Namačite stopala u ovoj otopini 15 do 20 minuta jednom tjedno.
U tu svrhu može se koristiti i bijeli i jabučni ocat. Antimikrobna svojstva octa čine vašu kožu nepoželjnom za bakterije. Međutim, budite oprezni kada koristite ovu kupku s octom. Suzdržite se od nanošenja ako vaša stopala imaju otvorene rane, posjekotine ili ogrebotine ili ako namakanje uzrokuje iritaciju kože. Alternativno, ako više volite tuširanje, dobro obrišite stopala krpom, a posebnu pozornost obratite na prostore između prstiju.
Izvlačeći vlagu iz vaše kože, Epsom sol stvara okruženje koje je manje povoljno za preživljavanje bakterija, čime se naglašava važnost održavanja stopala suhima. Nakon kupanja, tuširanja ili plivanja, ključno je temeljito osušiti stopala koristeći tehniku koju želite. Vlaga je krivac za neugodne mirise, zbog čega je bitno osigurati da su vaša stopala, cipele i čarape potpuno suhi.
Kako biste se borili protiv znojenja nogu tijekom dana, razmislite o tome da u torbi nosite dodatni par čarapa i zamijenite ih nakon vježbanja ili tijekom podnevne pauze. Kako biste spriječili nakupljanje vlage i održali suha stopala, odlučite se za pamučne čarape i obuću izrađenu od prirodnih materijala poput pamuka ili kože. Ovi materijali omogućuju isparavanje vlage s vaših stopala.
Suprotno tome, sintetički materijali poput najlona ili plastike imaju tendenciju zadržavanja vlage. Kada tražite odgovarajući sprej za dezinfekciju obuće, odlučite se za onaj koji sadrži etanol i druge učinkovite dezinfekcijske komponente koje učinkovito uklanjaju bakterije. Muče li vaše cipele uporni mirisi, čak i kada nisu na vašim nogama? Nema potrebe da ih još odbacite.
Višenamjenski sprej za dezinfekciju, sličan onom koji inače koristite u kuhinji, može učinkovito ukloniti te neugodne mirise. Potražite sprej koji sadrži etanol i druge komponente za dezinfekciju koje imaju moć iskorijeniti bakterije. Dr. Rowland predlaže da uklonite uložak cipele, nanesete lagani sprej na njega i ostavite da se osuši 24 sata.