Ana Kirjanova, poznata ruska psihologinja, identificira nekoliko ključnih znakova koji mogu ukazivati na to da muž više ne voli svoju partnericu kao prije. U njenim knjigama o odnosima između muškaraca i žena, Kirjanova objašnjava kako se ljubav i strast mogu promijeniti s vremenom i što to može značiti za parove u braku.

Nedostatak fizičke nježnosti: Ako vaš muž ne pokazuje fizičku nježnost kao što su grljenje i zagrljaji, to može biti znak da je ljubav između vas oslabljena. Fizička intimnost često odražava emocionalnu povezanost i kada je nedostaje, može signalizirati probleme u odnosu.

Nedostatak komunikacije: Ako vaš muž ne razgovara s vama o sitnicama ili ne nazove tijekom dana da vidi kako ste, to može ukazivati na smanjenu emocionalnu povezanost. Otvorena i redovita komunikacija važna je za održavanje bliskosti u vezi.

Nedostatak pomoći i podrške: Ako se ne možete osloniti na svog partnera za pomoć i osjećate se kao da se morate ponašati prema njemu kao prema djetetu, umjesto kao prema odrasloj osobi, to može biti znak da se on distancira ili ne pokazuje interes za vašu dobrobit.

Negativne primjedbe i omalovažavanje: Ako vaš muž ismijava vaš trud i rad, kritizira vašu hranu ili je nezadovoljan s vašim ponašanjem, to može biti pokazatelj nedostatka poštovanja i ljubavi. Ovakvo ponašanje može ozbiljno utjecati na vaš osjećaj vrijednosti i samopouzdanje.

Kontrola i donošene odluke umjesto vas: Ako vaš muž stalno miješa svoje nosi u vaše stvari, donosi odluke bez vas i naziva vas glupom zbog vašeg mišljenja, to može ukazivati na nedostatak poštovanja i ravnoteže u vezi.

Krivnja i neslaganje: Ako vas vaš muž konstantno krivi ili se ne slaže s vama u svemu što radite ili govorite, to može biti znak da njegova ljubav više nije prisutna. Ova vrsta interakcije može dovesti do osjećaja nesigurnosti i slabosti.

Kada ljubav počne izostajati, partner može početi osjećati emocionalnu prazninu i nesigurnost. U dugoročnom smislu, ovo može uzrokovati osjećaje nesreće i samoprezira, jer nedostatak ljubavi utječe na vašu emocionalnu dobrobit. Ako primijetite ove znakove u svom odnosu, možda je korisno razgovarati s partnerom ili potražiti savjet od profesionalnog terapeuta kako biste radili na obnovi veze i rješavanju problema.

BONUS TEKST

Zanimljivost koja će vas možda iznenaditi odnosi se na fenomen poznat kao “zlatna pravila” u prirodi i arhitekturi, koji je često korišten u dizajnu i umjetnosti kroz istoriju. Ovaj koncept poznat je i kao “zlatni rez” ili “zlatni omjer”, a predstavlja matematički odnos koji se pojavljuje u mnogim prirodnim pojavama i ljudskim kreacijama.

Zlatni rez je iracionalni broj, otprilike 1,618, a označava omjer u kojem je odnos između većeg dijela i manjeg dijela jednak odnosu cijelog dijela prema većem dijelu. Ovo čini da se odnos između dvaju segmenata čini estetski ugodnim i uravnoteženim. Na primjer, u pravokutniku koji je u omjeru zlatnog reza, duže strane će biti 1,618 puta duže od kraćih strana. Ovaj omjer se često koristi u umjetnosti i arhitekturi jer stvara kompozicije koje su vizualno privlačne.

U prirodi, zlatni rez se može vidjeti u strukturi cvjetova, rasporedu listova na stablu, a čak i u obliku spirala u školjkama i galaksijama. Jedan od najpoznatijih primjera u umjetnosti je djelo “Vitruvian Man” Leonarda da Vincija, koje je usklađeno sa zlatnim rezom, kao i zgrade poput Parthenona u Atini, koje su također dizajnirane koristeći ovaj omjer.

Što je još fascinantnije, istraživanja su pokazala da ljudi intuitivno prepoznaju zlatni rez kao estetski ugodan. To objašnjava zašto se ovaj matematički koncept često koristi u dizajnu, od web stranica do reklamnih kampanja, kako bi se stvorila privlačna i uravnotežena vizualna iskustva. Dakle, sljedeći put kada se divite nekoj umjetničkoj djelo ili arhitektonskoj ljepoti, možda ćete uvidjeti da se iza te ljepote skriva matematička formula koja je oblikovala svijet oko nas.