Sjećanje na njezino opresivno postupanje s djecom u Jastrebarskom svima je ostalo u dubokom sjećanju. Malo bi bilo reći samo da je Tatjana Kecman sjajno portretirala Bartu Pulherija, upravitelja dječjeg logora, u glasovitom filmu “Dara iz Jasenovca”. Sjećanje na njezino tiransko ponašanje prema djeci u Jastrebarskom, uz njezin ledeni i nesavitljivi pogled, svima je ostavilo upečatljiv dojam.
- Novosti su razgovarale s Tatjanom, koja je izrazila oduševljenje utjelovljenjem lika Barta. Objasnila je da njezine prirodno svijetle oči savršeno pristaju zlobnom izgledu koji je potreban za tu ulogu. Tatjana je svoj uspjeh pripisala potpunom uživljavanju u lik, kako to glumci često opisuju. Izrazila je zahvalnost na priznanjima i pohvalama publike. Pregledavajući Bartinu biografsku fotografiju na Youtubeu, došla je do spoznaje da ljudski um nije u stanju shvatiti i dokučiti goleme dubine zla.
Nadalje, svjesno se trudila pravedno pristupiti liku, udubljujući se u Bartino odrastanje ispunjeno strahom i smrću. No, čak i uz to shvaćanje, nije mogla pronaći nikakvo opravdanje za tako stravičan čin. Važno je napomenuti da je Tatjana Kecman, rođena 1969. u Bihaću, prvi put u javnosti debitirala ulogom u televizijskoj seriji “Osma ofanziva” krajem sedamdesetih godina prošlog stoljeća.
- Dok je studije započela u Sarajevu, završila je svoje školovanje kod profesora Vladimira Jevtovića u Beogradu. Prije zapažene uloge u filmu “Dara iz Jasenovca” pojavila se i u televizijskim serijama “Ubice moga oca”, “Vojna akademija” i “Obilježeni u reketu”. Kampovi su obično određena područja ili ustanove dizajnirane u svrhu smještaja pojedinaca u različitim okolnostima, uključujući vojne sukobe, političko ugnjetavanje, prirodne katastrofe ili hitne situacije s izbjeglicama.
Ovi kampovi, bili oni privremeni ili trajni, imaju za cilj ponuditi utočište, sigurnost i bitne odredbe onima koji su bili prisilno raseljeni ili su se našli u teškim situacijama. Među različitim vrstama dostupnih kampova, može se pronaći niz opcija koje odgovaraju različitim željama i potrebama. Zloglasni koncentracijski logori, ozloglašeni po tome što ih je koristila nacistička Njemačka tijekom Drugog svjetskog rata, služili su kao mjesta zatočenja, prisilnog rada i sustavnog uništavanja brojnih pojedinaca, uključujući Židove, Rome, političke disidente, homoseksualce i razne druge skupine.
- Ove logore karakterizirala je ogromna tjeskoba, mučenje i vršenje masovnih ubojstava. Zatvorenički radni logori, posebno osmišljeni za prisilni rad pojedinaca, uključujući političke zatvorenike, često su bili povezani s koncentracijskim logorima. Unutar tih radnih logora, zatvorenici su bili prisiljeni raditi fizički zahtjevan rad, trpeći oskudne obroke i životne uvjete ispod standarda.
Privremena skloništa poznata kao izbjeglički kampovi služe kao utočište za pojedince koji su bili prisiljeni napustiti svoje domove zbog sukoba, ugnjetavanja, ekoloških katastrofa ili drugih izvanrednih događaja. Unutar ovih kampova, izbjeglicama se nude temeljne potrepštine, uključujući smještaj, hranu, čistu vodu i zdravstvenu skrb, sve dok ne budu u stanju osigurati trajno rješenje svoje nevolje.
- Zatočenički objekti poznati kao zarobljenički logori bili su posebno određeni za zatvaranje pojedinaca koji su se smatrali političkim zatvorenicima, disidentima ili onima koji su optuženi za kršenje zakona pod politički nabijenim okolnostima. Ovi logori su ozloglašeni po katastrofalnim životnim uvjetima, nemilosrdnim pretresima, brutalnim metodama mučenja i flagrantnom nepoštivanju osnovnih ljudskih prava.
Tijekom rata ili političkih sukoba, logori za interniranje služili su kao objekti za pritvaranje pojedinaca na temelju njihove etničke pripadnosti, vjere, politike ili nacionalnosti. Ti su logori bili posebno namijenjeni za civile za koje se smatralo da su neprijateljski raspoloženi ili sumnjivi. Logori, bez obzira na njihovu klasifikaciju, često služe kao mučna mjesta gdje se odvijaju patnja, strah i ljudska tragedija. Neki su logori postali oličenje zlobe i kršenja ljudskih prava, dok su drugi djelovali kao utočišta jedinstva, pomoći i otpornosti za one u očajnim okolnostima.