Ne treba zanemariti visoki krvni tlak jer dovodi do brojnih zdravstvenih problema kao što su srčani udar, moždani udar i problemi s bubrezima. Ako vas zanima, evo starog njemačkog lijeka s limunom, češnjakom i đumbirom— tri sastojka za koja se zna da poboljšavaju krvni tlak i čiste arterije:

Sastojci: 4 glavice češnjaka 4 cm korijena đumbira 4 limuna 2 litre čiste vode Način pripreme i upotrebe: Pripremite sastojke: Počnite tako da dobro operete limun i đumbir.

Narežite limun. Ogulite češnjak i đumbir. Pomiješajte sastojke: u blenderu pomiješajte limun, češnjak i đumbir. Procesirajte dok ne postane glatka i tekuća. Skuhajte smjesu: smjesu prebacite u lonac i kuhajte.

Miješajući lagano ulijevajte vodu da prokuha. Ohladite smjesu: Izmiksanu smjesu prokuhajte i ostavite sa strane da se ohladi. Čuvati u hladnjaku: Smjesu uliti u bocu i staviti u hladnjak.

Upotreba: Uzimati jednu čašu ovog napitka svako jutro na prazan želudac. Međutim, važno je spomenuti da prirodni lijekovi mogu imati pomoćnu ulogu u očuvanju zdravlja, ali nikako ne mogu zamijeniti medicinski tretman, posebno kada se radi o velikim zdravstvenim problemima poput visokog krvnog tlaka; iz tog razloga, preporučuje se da posjetite zdravstvenog radnika prije nego počnete s bilo kakvom novom dijetom ili prirodnim liječenjem—to više ako ste već pod lijekovima za krvni tlak.

BONUS TEKST

Najčešći simptomi srčanih bolesti kod žena su stezanje u prsima zbog spazma mikrocirkulacije, praćeno osjećajem preskakanja i lupanja srca — lupanje srca. Tijekom svog života žene prolaze kroz velike hormonalne promjene – prvo pubertet, zatim možda trudnoća i na kraju menopauza – što sve utječe na srce i krvne žile, kao i na subjektivne osjećaje nevolje, nelagode ili čak probadajuće boli u prsima; razvoj hipertenzije; i lupanje srca ili čak ozbiljnije aritmije, kaže za naš portal dr. Tamara Urošević, kardiologinja specijalista za ženske srčane bolesti.

Kardiovaskularni sustav žena i muškaraca razlikuje se u anatomskom i fiziološkom smislu. U žena su krvne žile srca finije i uže; masti se zadržavaju u malim krvnim žilama, dok se kod muškaraca kolesterol taloži na stijenkama većih krvnih žila. To znači da iako se naslage ne stvaraju na stijenkama krvnih žila, same stijenke krvnih žila bivaju oštećene. – objašnjava dr. Urošević.

Razlika je u tome što poremećaj srčanog ritma može biti uzrokovan već spomenutom hormonskom neravnotežom. Kod žena naslage oštećuju samu stijenku krvne žile. (kod žena naslage oštećuju samu stijenku krvne žile) foto: Shutterstock. Nespecifični simptomi infarkta. Prema riječima našeg sugovornika, “Najčešći simptomi srčanih bolesti kod žena su stezanje u prsima zbog spazma mikrocirkulacije.

Nakon toga slijedi osjećaj preskakanja i lupanja srca — palpitacije. Dodaje da mogu imati i različite simptomi srčanog udara.” – Naravno, glavni simptom je bol i stezanje u prsima, ali često se javlja i osjećaj mučnine, povraćanje, znojenje, bol u čeljusti, vratu, leđima, trbuhu – dodaje. Faktori rizika Neprijatelji ženskog srca? Pretilost. Smanjena tjelesna aktivnost. Svakodnevni stres.

– Metabolizam masti, elastičnost krvnih žila (čije smanjenje dovodi do hipertenzije), kao i građa srčanog mišića i sklonost aritmiji, genetski su uvjetovani – kaže liječnica. Ženino srce također treba pregledati endokrinolog i psiholog. Kada je riječ o ženskom srcu, osim kardiološkog, trebale bi biti obavezne konzultacije endokrinologa i psihologa kako bi se razvio integrirani pristup i uzeli u obzir svi čimbenici. Kod kardiologa od 25 godina.

Što se tiče preventivnih mjera, liječnica kaže da je uvijek potrebno poći od obiteljske povijesti bolesti i genetske predispozicije, a zatim, vezano uz dob žene, preporučiti uravnoteženu prehranu, redovitu tjelesnu aktivnost, terapiju stresa i preventivu. kontrolni pregledi.

“Redoviti pregledi kroničnih bolesnika vrlo su važni kako bi se po potrebi pravodobno korigirala terapija, a ženama koje nemaju subjektivnih tegoba savjetujem kardiološki pregled jednom godišnje, počevši od 25. godine života”, kaže dr. Tamara Urošević. Nataša Lazović Zabranjeno je preuzimanje dijela ili cijelog teksta i/ili fotografije/videozapisa bez navođenja izvora i autora poveznicom, kao i ako nije u skladu s uvjetima korištenja WMG-a i Zakonom o javnom informiranju i propisima o medijima.